Logowanie

nie pamiętam hasła

Jesteś firmą i nie posiadasz konta?
Zdobądź dostęp do funkcji serwisu:

  • wizytówka
  • artykuły
  • wydarzenia
  • produkty
  • zapytania ofertowe
  • newsletter

Partnerzy serwisu

1 mln wyprodukowanych przetworników podczerwieni FLIR Lepton™

Firma FLIR Systems poinformowała o wyprodukowaniu miliona FLIR Lepton®. Lepton jest obecnie najmniejszym i najszerzej stosowanym na świecie modułem kamery termowizyjnej wyposażonej w detektory mikrobolometryczne. Nowy model FLIR Lepton 3 będzie miał większą rozdzielczość niż modele starszej generacji oraz będzie dostępny dla sprzedawców OEM.​
08:36
Dodał: Redakcja Serwisu (1)

FLIR Lepton pierwszy kompaktowy przetwornik podczerwieni LWIR mniejszy od monety!

Wprowadzona w 2014 r kamera FLIR Lepton była pierwszym kompaktowym przetwornikiem podczerwieni LWIR (ang. longwave infrared) dostępnym na rynku. Rdzeń kamery jest tak mały (mniejszy od monety), że może być zaimplementowany w smartfonach bądź urządzeniach przenośnych, a jego cena jest ok. 10 razy mniejsza niż tradycyjnego modułu termicznego.

Lepton wykorzystuje wiele zastrzeżonych technologii, takich jak wafer-level detector packaging, wafer-scale micro-optics, układy scalone typu ASIC (ang. Application Specific Integrated Circuit) przy jednoczesnym zachowaniu łatwej integralności i niskich kosztów.


Szerokie zastosowanie FLIR Lepton

Od momentu wprowadzenia na rynek, rewolucyjny rdzeń kamery Lepton został zintegrowany już w ponad 20 produktach firmy FLIR, łącznie z wieloma generacjami kamery FLIR ONE montowanej w smartfonach, w kamerach FLIR C2/C3™ dedykowanych do zaawansowanych zastosowań przez profesjonalistów przemysłu budowlanego, w kompaktowych kamerach FLIR Duo™ dedykowanych dla dronów oraz w szerokiej gamie produktów do testów i pomiarów z serii Infrared Guided Measurement™.

Ponadto kamery Lepton zostały zaimplementowane w wielu produktach OEM, takich jak Cat® S60 - pierwszym smartfonie z wbudowaną kamerą termowizyjną, w narzędziu diagnostycznym Snap-on® Diagnostic Thermal Imager do inspekcji w motoryzacji oraz w dronie skali nano - Black Hornet od Prox Dynamics, którą FLIR przejął w 2016 r.


FLIR Lepton 3 - jeszcze lepsza rozdzielczość, równie małe rozmiary

FLIR obecnie pracuje nad nową wersją kamery - Lepton 3 - dedykowaną do integracji w produktach OEM. Rozdzielczość 160x120 - czterokrotnie wyższa niż w przypadku poprzedniej generacji, zapewni doskonały obraz przy jednoczesnym zachowaniu łatwości integracji. Pozwoli to na jeszcze większą użyteczność w zastosowaniach komercyjnych. Niewielki rozmiar, charakteryzujący wszystkie modele z serii, pozwoli na integracje w przeróżnych produktach, łącznie ze smartfonami, narzędziami diagnostycznymi, w pojazdach, urządzeniach IoT, systemach sterujących budynkami, urzadzęniach technologicznych oraz wszelakich systemach zabezpieczeń, wizji maszynowej, a także w zaawansowanych urządzeniach do gier i bezzałogowych systemach antenowych.

Jak mówi prezes i dyrektor generalny FLIR Andy Teich:

Wyprodukowanie miliona modeli Lepton jest dla firmy FLIR kamieniem milowym oraz oznacza ogromny postęp w kierunku udostępniania odbiorcom na całym świecie możliwości korzystania z obrazowania termowizyjnego.  Nasze zaangażowanie w rozwój niedrogiej a zarazem wydajnej technologii termowizyjnej pozwoli na otwarcie nowych rynków. Wprowadzenie modelu Lepton 3 to kolejny ważny krok - umożliwi on producentom OEM stosowanie wydajniejszej technologii obrazowania termicznego w nowych produktach, przy jednoczesnym zachowaniu przełomowego rozmiaru, wagi, mocy i niskich kosztów, które zapoczątkował Lepton.


prasa i literatura branżowa