Logowanie

nie pamiętam hasła

Jesteś firmą i nie posiadasz konta?
Zdobądź dostęp do funkcji serwisu:

  • wizytówka
  • artykuły
  • wydarzenia
  • produkty
  • zapytania ofertowe
  • newsletter

Partnerzy serwisu

Wśród wielu nowości, innowacyjnych rozwiązań i technologii w dziedzinie automatyki, pomiarów i robotyki, prezentowanych przez wystawców na targach AUTOMATICON, nie zabrakło również nowinek z zakresu przemysłowych systemów wizyjnych.
09:53
Dodał: Redakcja Serwisu (1)

In-Sight VC200 od firmy COGNEX

Eltron - jeden z czołowych dystrybutorów komponentów i podzespołów stosowanych w automatyce, elektronice i elektrotechnice, zaprezentował nowy produkt In-Sight VC200 od firmy COGNEX - wydajny, wielokamerowy system wizyjny pozwalający na połączenie do 4 kamer inteligentnych w jeden system, mogących komunikować się i przeprowadzać kilka operacji inspekcji w jednym czasie. Więcej o produkcie pisaliśmy już w artykule.
 

In-Sight VC200 od firmy COGNEX
 

Czujnik wizyjny CS 50 di-soric

Kolejną nowością, którą mogliśmy oglądać na targach był najmniejszy na świecie czujnik wizyjny CS 50 od di-soric zaprezentowany przez Stoltronic Polska. Czujnik jest idealny do pracy z małych odległości (do 1 m), a dzięki nowemu oprogramowaniu CS Vision Software jest łatwy i intuicyjny w obsłudze. Cechuje go niezwykła wydajność ponieważ umożliwia inspekcję nawet do 2.5 tys komponentów w przeciągu minuty. Ponadto produkt ten dzięki pięciu zintegrowanym narzędziom do lokalizacji, zliczania, wykrywania obecności, pomiarów i operacji logicznych może być stosowany w licznych zadaniach weryfikacji, montażu i wielu innych aplikacjach przemysłowych. Stoltronic  jest jedną z wiodących firm z branży elektroniki i automatyki, dynamicznie rozwijająca się dzięki szerokiemu asortymentowi.

Czujnik wizyjny CS 50 di-soric
 

Kamery od Allied Vision Technologies

Na stoisku targowym C&C Partners zaprezentowało wiele modeli kamer przemysłowych od Allied Vision Technologies. Wśród nich znalazły się dwa nowe modele z serii Mako - wydajnych kamer przemysłowych, z dużym wyborem matryc, modułową architekturą i wbudowanym przetwarzaniem obrazów. Modele G-319 oraz G-507 posiadają sensory IMX265 (3,2 MPx) oraz IMX264 (5MPx).

Kolejne cztery zaprezentowane nowości to modele z serii MANTA wyposażone w sensory CMOS (Sony Pregius), o rozdzielczościach 3,2 MPx do 12 MPx, niezwykle czułe, zapewniające szybką akwizycję obrazu (37 fps i 9 fps), wysoką jakość obrazu w stosunku do sensorów CCD o rozdzielczościach 3,2 MPx do 12 MPx. Dodatkowymi atutami produktów jest wyposażenie ich w funkcję Trigger over Ethernet (ToE) oraz możliwość komunikacji pomiędzy jednostką centralną a kamerą za pomocą zredukowanego okablowania (dzięki obsłudze standardu Power over Ethernet (PoE)).

Najbardziej zaawansowana technologicznie seria kamer Prosilica GT wykorzystywana w wymagających aplikacjach przemysłowych została wzbogacona o 3 nowe modele z sensorami CMOS z migawką typu Global Shutter, o rozdzielczościach od 12 MPx do 26,5 MPx, które również mogliśmy oglądać na stoisku C&C Partners

Kamera inteligentna od Allied Vision Technologies
 

Skanery 3D GOCATOR od LMI Technologies

Wśród nowości zaprezentowanych przez C&C Partners znalazły się także dwa modele inteligentnych skanerów 3D GOCATOR od LMI Technologies, które są idealne do rozwiązań zrobotyzowanych dzięki kompaktowej obudowie, wbudowanym narzędziom pomiarowym oraz dodatkowym funkcjonalnościom jak możliwość kalibracji urządzenia do jednostek miary oraz definiowania dokładności pomiarowej.

Skanery serii 2400 oferują bardzo wysoką rozdzielczość (rzędu 1 µm w osi wysokości,  6 µm w osi szerokości skanu), wysoką powtarzalność (rzędu 0,2 µm), duże pole widzenia (szerokość 32mm), zakres pomiarowy do 25mm oraz jednocześnie dużą wydajność (możliwość skanowania z częstotliwością do 5000Hz).
Skanery serii 3000 wykorzystywane do zaawansowanych technologicznie rozwiązań umożliwiają akwizycję obrazu 3D bez wymogu ruchu oraz zostały wzbogacone o dwie inteligentne głowice GOCATOR 3506 oraz 3210.

Skaner 3D GOCATOR od LMI Technologies
 

Laser CO2 EOX 10W firmy DATALOGIC

Eltron zaprezentował również laser z serii EOX dedykowany do znakowania materiałów organicznych jak drewno, papier, tektura, skóra a także szkła, ceramiki czy też tworzyw sztucznych oraz laser światłowodowy UniQ 15W do znakowania metali i większości tworzyw sztucznych. Producentem obydwu produktów jest  Datalogic Automation - jeden z największych producentów czujników fotoelektrycznych i indukcyjnych, kurtyn bezpieczeństwa, skanerów ręcznych i stacjonarnych, znakowarek laserowych oraz również systemów wizyjnych.


Równie ciekawe produkty i gotowe rozwiązania prezentowało wiele przedstawicieli z branży przemysłowych systemów wizyjnych, o których możesz przeczytać w Systemy wizyjne na AUTOMATICON 2017.


prasa i literatura branżowa