Logowanie

nie pamiętam hasła

Jesteś firmą i nie posiadasz konta?
Zdobądź dostęp do funkcji serwisu:

  • wizytówka
  • artykuły
  • wydarzenia
  • produkty
  • zapytania ofertowe
  • newsletter

Partnerzy serwisu

Cognex DataMan 470 - nowy standard w dziedzinie czytania kodów kreskowych

Cognex - lider w dziedzinie wizji maszynowej i przemysłowego czytania kodów kreskowych - wprowadził nową serię czytników kodów kreskowych DataMan® 470, zaprojektowaną z myślą o szybkich liniach produkcyjnych oraz logistyce. Jest to najszybszy i najbardziej wydajny model z oferty przemysłowych czytników kodów kreskowych firmy Cognex.

08:10
Dodał: Redakcja Serwisu (1)
Innowacyjna technologia dostarcza bezprecedensowe pokrycie, szybkość i łatwość użytkowania

DataMan 470 wykorzystuje nową, opatentowaną technologię obrazowania, dzięki której z łatwością rozwiązuje wymagające zadania - idealnie sprawdza się w śledzeniu komponentów na szybkich liniach przemysłu motoryzacyjnego, w identyfikacji opon, obsłudze bagażów na lotnisku i automatycznym sortowaniu. HDR+ (ang. High Dynamic Range Plus) polepsza jakość zdjęcia kodu 1D i 2D, jednocześnie zwiększając poprawność odczytu i szybkość odczytu, która jest znacząco wyższa niż w przypadku konwencjonalnych czytników kodów. 

DataMan 470 potrafi przeczytać nie tylko mało kontrastowe kody kreskowe, ale również te ultra małych rozmiarów - niewidoczne dla innych czytników. Obejmuje również większy obszar inspekcji przy mniejszej liczbie kamer - pozwalając na większą zmienność procesu i obniżając koszty projektowania systemu.
 

"Jesteśmy dumni z wprowadzenia z naszej przełomowej technologii, która ustala nowe standardy w dziedzinie czytania kodów kreskowych i jednocześnie ułatwia wdrożenie we wszystkich branżach przemysłu. DataMan 470 rozpoznaje kody z zadziwiającą prędkością, dotrzymując kroku rosnącej prędkości linii produkcyjnych i obszarowi inspekcji wymaganemu przez naszych klientów." - mówi Carl Gerst,  Senior Vice President for Barcode Reader Products, Cognex.


Rozbudowana platforma technologiczna, w którą został wyposażony DataMan 470, obejmuje wielordzeniową moc obliczeniową, zaawansowane algorytmy dekodujące i opcje konfiguracji modułowej, które znacznie zwiększają szybkość i elastyczność systemu. Dodatkowe funkcjonalności, takie jak monitorowanie w czasie rzeczywistym Cognex Explorer™ Real Time Monitoring, pozwalają użytkownikom DataMan analizować metryki jakości kodów kreskowych w celu optymalizacji procesów produkcyjnych. Podobnie jak w przypadku pozostałych modeli z rodziny przemysłowych czytników kodów DataMan - DataMan 470 zawiera zoptymalizowane narzędzie do szybkiej instalacji - DataMan Setup Tool. 

Czytnik DataMan 470 jest już dostępny w sprzedaży.


prasa i literatura branżowa