Logowanie

nie pamiętam hasła

Jesteś firmą i nie posiadasz konta?
Zdobądź dostęp do funkcji serwisu:

  • wizytówka
  • artykuły
  • wydarzenia
  • produkty
  • zapytania ofertowe
  • newsletter

Partnerzy serwisu

Kamera NEON-1040/1020 od ADLINK Technology

Coraz większą popularność zyskuje kamera inteligentna NEON-1040/1020 niedawno wprowadzona na rynek europejski do oferty firmy ADLINK. Czterordzeniowy procesor i przetwarzanie wstępne za pomocą FPGA umożliwiają jednoczesne wykonywanie wielu złożonych zadań.
11:40

Wysokiej jakości czterordzeniowy procesor

Procesor Intel® Atom™ E3845 1.9 GHz sprawia, że NEON znacząco wyróżnia się pod względem wydajności na tle innych kamer dostępnych na rynku. Wysokiej klasy procesor zapewnia do 6 razy większą moc obliczeniową niż w przypadku konwencjonalnych kamer inteligentnych.

Zwiększona czułość detekcji

Kamera NEON-1040/1020 wyposażona jest w matrycę „global shutter”, która w porównaniu do „rolling shutter” zapewnia większą przejrzystość pobieranego obrazu. Ma to duże znaczenie w przypadku szybkich pomiarów wymagających wysokiej precyzji.
Kamera NEON posiada również wbudowany kontroler oświetlenia PWM, co pozwala na redukcję kosztów związanych z dodatkowym wyposażeniem.

Koordynacja pomiędzy CPU, GPU i FPGA

Występujący w kamerze NEON programowalny układ logiczny FPGA przyspiesza wstępne przetwarzanie obrazu i zmniejsza obciążenie procesora. Ułatwia on wykonywanie złożonych inspekcji wymagających korekcji cieniowania, LUT (Look Up Table), oraz ROI (Region of Interest).

Narzędzia programistyczne

Kamera jest oparta o architekturę x86 wspierającą wszystkie środowiska programistyczne do kontroli ruchu, obsługi HMI oraz wejść/wyjść i umożliwiającą łatwą migrację z oryginalnej platformy x86.

NEON zapewnia elastyczne wsparcie programistyczne dla MVTec HALCON, Eye Vision Software, STEMMER IMAGING Common Vision Blox, Adaptive Vision, Open CV, Open CL i wielu innych. Kompatybilność z GeniCam i GenTL znacząco upraszcza komunikację pomiędzy urządzeniami i umożliwia sterowanie kamerami oraz akwizycję obrazu przy pomocy zewnętrznego oprogramowania.

Łączenie kamery z innymi urządzeniami

Kamera NEON posiada 4 izolowane wejścia i 4 wyjścia cyfrowe, port USB 2.0 i port RS-232. Umożliwia także podłączenie monitora, myszy i klawiatury, co pozwala na programowanie systemu wizyjnego bezpośrednio na kamerze.


 

Dzięki wbudowanemu portowi GigE, NEON może zostać podłączony do większej ilości kamer poprzez zewnętrzny hub. Istnieje również możliwość komunikacji z kontrolerami ruchu poprzez EtherCAT.

Konstrukcja kamery jest bardzo wytrzymała. Obudowa w standardzie IP67 i podłączenia przewodów M12 umożliwiają pracę w ciężkich warunkach, wilgoci i zanieczyszczeniach.

Zastosowanie kamery

Kamera inteligentna NEON znajduje zastosowanie tam, gdzie wykonywane są złożone inspekcje: sprawdzanie etykiet, porównywanie ze wzorcem, skanowanie kodów kreskowych na szybkich maszynach pakujących i liniach produkcyjnych. Konieczna jest wysoka rozdzielczość obrazu oraz duża moc obliczeniowa do ich przetwarzania. Zastosowanie sensorów z matycą „global shutter” na szybkich liniach produkcyjnych zapewnia wyraźny i stabilny obraz.


Źródło: ADLINK Technology
 
Kamery inteligentne NEON znajdziemy w ofercie firmy STEMMER IMAGING, czołowego europejskiego dystrybutora technologii stosowanych w wizji maszynowej, oferującego szeroki asortyment produktów, komponentów i kompleksowych rozwiązań wizyjnych.

prasa i literatura branżowa