Logowanie

nie pamiętam hasła

Jesteś firmą i nie posiadasz konta?
Zdobądź dostęp do funkcji serwisu:

  • wizytówka
  • artykuły
  • wydarzenia
  • produkty
  • zapytania ofertowe
  • newsletter

Partnerzy serwisu

Światowej klasy producent aparatury termowizyjnej, firma SATIR wprowadza na polski rynek nowy model kamery termowizyjnej SAT S 180 o atrakcyjnej cenie. Przenośna kamera termowizyjna SAT S 180 o rozdzielczości detektora 160 x 120 jest przyrządem przeznaczonym do precyzyjnych pomiarów temperatury w zakresie od -20 do +250°C. 
12:29
Dodał: Redakcja Serwisu (1)
W celu łatwej identyfikacji obiektów, S 180 wyposażona jest również w kamerę wideo CCD oraz bezprzewodowy mikrofon Bluetooth do nagrania komentarzy.

Zewnętrzny ekran LCD 2,5” umożliwia obserwację obrazu nawet przy silnym oświetleniu słonecznym. Ponieważ zadaniem kamer termowizyjnych jest najczęściej wykrywanie anomalii temperaturowych, kamera posiada lokalizator laserowy wskazujący na obiekcie środek obszaru pomiarowego. Obrazy zapisywane są na karcie pamięci SD (pamięć 1000 obrazów), a następnie mogą zostać przesłane do komputera za pomocą adaptera USB.

Zaawansowane oprogramowanie SAT Report posiada pełny zestaw funkcji do analizy obrazu (jak np: pomiar w dowolnych punktach, profile temperatury, określenie izoterm, kompensacja wpływu odległości i wilgotności powietrza), co umożliwia przeprowadzenie szczegółowych badań np: silników, złączy elektrycznych, transformatorów, wad izolacji cieplnej budynków i linii ciepłowniczych itp. W przyszłości planowana jest możliwość zamówienia dodatkowych obiektywów oraz rozszerzenia zakresu pomiarowego do 1000°C.
 

Źródło: Introl 


prasa i literatura branżowa