W tym rozwiązaniu opakowania, które są znakowane przemieszczają się wzdłuż taśmociągu, etykietki są naklejane w części centralnej opakowania. Rodzaj nadruku i długość serii jest wcześniej programowany na panelu operatorskim zadajnika tekstów. Obecność przemieszczającego się przedmiotu wykrywana jest przez czujnik fotooptyczny FP_M18x1 (www.dsplab.com.pl). Sygnał wyzwalający z czujnika uruchamia drukarkę i pneumatyczny aplikator nalepiający etykietki na opakowaniu.
Każde urządzenie ma określoną niezawodność zależną od bardzo wielu czynników dlatego też oznakowanie każdego opakowania musi zostać zweryfikowane, dokonuje tego system wizyjny wyposażony w czujnik optyczny AVC-250 lub M0.
Etykietki zawierają informację tekstową oraz w postaci kodu kreskowego lub dwuwymiarowego. Zadaniem czujnika wizyjnego jest sprawdzenie: obecności etykietki , jakość jej naklejenia (zawinięcia, zagięcia), kompletność nadruku, jakość kodu kreskowego i ewentualnie jego zawartości. Ponieważ jakość opisu jest parametrem subiektywnym czujnik wizyjny ma zaprogramowaną tolerancję błędu. Informacja o błędzie w weryfikacji sygnalizowana jest na kolumnie sygnalizacyjnej ponadto może zostać uruchomiony mechanizm usuwający opakowanie z wadliwym opisem. Ponadto wbudowany w czujnik prosty sterownik PLC pozwala na ustawienie sekwencji zdarzeń ( np. liczbę kolejnych wadliwych), które zasygnalizują konieczność zatrzymania linii produkcyjnej. Inspekcyjny system wizyjny może prowadzić na bieżąco statystykę oznakowania opakowań. Projektanci systemu za podstawowy cele stawiali sobie: łatwość obsługi, łatwość dostosowania się do istniejącej linii produkcyjnej oraz niezawodność działania.
Aplikacja opracowana przez: JAS Projektowanie Systemów Komputerowych