Logowanie

nie pamiętam hasła

Jesteś firmą i nie posiadasz konta?
Zdobądź dostęp do funkcji serwisu:

  • wizytówka
  • artykuły
  • wydarzenia
  • produkty
  • zapytania ofertowe
  • newsletter

Partnerzy serwisu

Małe, elastyczne i nowatorskie: nowe kamery Baumer Gigabit Ethernet

Wraz z pojawieniem się nowej serii kamer TX, firma Baumer poczyniła krok milowy, który będzie wyznaczał kierunek dalszego rozwoju w tej dziedzinie. Dzięki szybszemu przesyłowi danych, ponad 1000mbit/sec oraz możliwości stosowania przewodów dłuższych niż 100m, GigE przewyższa dotychczasowe technologie takie jak FireWire i USB. Niedawno zaprezentowane kamery dopasowane są do pracy w większości środowisk.
11:55
Dodał: Redakcja Serwisu (1)
Szereg zaimplementowanych funkcji, niezwykle mała i wytrzymała konstrukcja, jak również nieduże zużycie energii sprawiają, że ta rodzina jest odpowiednia dla większości aplikacji przemysłowych. Dla użytkownika dostępnych jest 13 nowych kamer z serii TXG z interfejsem Gigabit Ethernet z rozdzielczościami od VGA do 5 megapikseli w wersji monochromatycznej i kolorowej. Wszystkie kamery z serii TXG Baumera cechują się wyśmienitą  jakością obrazu. Kamery te zgodne są  ze standardem  GigE Vision oraz dzięki dołączonym sterownikom możliwe jest ich podłączenie w trybie plug-and-play. 

Najnowsza wersja oprogramowania Baumer-GAPI, łączy w sobie wszystkie indywidualne pakiety.
Dzięki temu rozwiązaniu wszystkie kamery Baumera, zarówno  FireWire i Gigabit Ethernet mogą być kontrolowane za pomocą jednego komputera, przy użyciu tego samego oprogramowania, niezależnie od interfejsu kamery.

 

Źródło: Baumer Optronic


prasa i literatura branżowa