Logowanie

nie pamiętam hasła

Jesteś firmą i nie posiadasz konta?
Zdobądź dostęp do funkcji serwisu:

  • wizytówka
  • artykuły
  • wydarzenia
  • produkty
  • zapytania ofertowe
  • newsletter

Partnerzy serwisu

Nowe rozwiązania w oprogramowaniu HALCON wersji 18.11

Najnowsza wersja oprogramowania do systemów wizyjnych HALCON od MVTec Software posiada nowe funkcje sztucznej inteligencji, poprawione rozwiązania dla systemów wbudowanych i zaktualizowany interfejs dla kamer USB3. Ponadto dodano liczne poprawki i usprawnienia dla programistów.
19:00
Dodał: Redakcja Serwisu (1)
Dalszy rozwój głębokiego uczenia i sieci neuronowych pozwala na większą dokładność segmentacji wytrenowanych klas obiektów, cech i błędów. Efektywne uczenie systemu odbywa się jedynie poprzez wybieranie i oznaczanie fragmentów zdjęć i jest znacznie szybsze niż konwencjonalne metody. Ponadto, aby usprawnić działanie systemu, wykorzystuje się wstępnie nauczone sieci, tak aby ograniczyć ilość potrzebnych do uczenia zdjęć.

Nowa wersja oprogramowania Halcon pozwala tworzyć aplikacje na coraz popularniejszych 64-bitowych procesorach ARM. Rozwinięty i usprawniony został również interfejs USB3 dla systemów wizyjnych.

Dla programistów najważniejsze będą zmiany dotyczące obsługi złożonych struktur danych, ułatwiające m.in. debuggowanie. Nowością jest również interfejs Hilscher CifX pozwalający na łatwą komunikację z sieciami przemysłowymi, w tym Profibus, ProfiNet, Ethernet/IP.

Źródło: https://www.stemmer-imaging.com

prasa i literatura branżowa