Logowanie

nie pamiętam hasła

Jesteś firmą i nie posiadasz konta?
Zdobądź dostęp do funkcji serwisu:

  • wizytówka
  • artykuły
  • wydarzenia
  • produkty
  • zapytania ofertowe
  • newsletter

Partnerzy serwisu

Działanie oprogramowania EyeVision 3D opiera się na przechwytywaniu i dokonywania operacji na chmurze punktów. Może być wykorzystywane do rozpoznawania i liczenia obiektów, wykrywania wad produkcyjnych i przeprowadzania przeróżnych pomiarów w aplikacjach obrazowania 3D.

Oto kilka przykładów, ukazujących jak z oprogramowaniem EyeVision 3D można zoptymalizować proces produkcyjny, usprawnić kontrolę jakości i zmniejszyć koszty produkcji:
 

Zastosowania inspekcji 3D w produkcji opon

W przemyśle oponiarskim bardzo ważną rolę odgrywa kontrola jakości produktu, który musi być zgodny z wytycznymi w 100 %. System wizyjny 3D jest w stanie odczytać nawet czarny wypukły napis znajdujący się na powierzchni tego samego koloru - co byłoby niemożliwe z wykorzystaniem standardowego systemu wizyjnego. Takie rozwiązanie pozwala również na kompleksowe sprawdzenie powierzchni gumy pod kątem wad produkcyjnych.

EyeVision 3D - narzędzie do kontroli spoin spawalniczych

Oprogramowanie EyeVision 3D umożliwia kontrolę szerokości i długości spoiny oraz sprawdzanie pod kątem jej wykończenia, połączenie spoiny, wykrycie ewentualnie powstałych nierówności, otworów i porów na jej powierzchni.

Kontrola masy uszczelniającej? To proste!

EyeVision 3D sprawdza, czy masa uszczelniająca jest prawidłowo nałożona. Wraz z czujnikiem 3D EyeScan mogą służyć do kierowania ruchem robota przemysłowego.

Kontrola procesu klejenia

Wykorzystanie systemu wizyjnego 3D to sposób na bezkontaktową i nieniszczącą kontrolę procesu natychmiast po nałożeniu kleju. Nadaje się do wszystkich klejów i powierzchni. EyeVision 3D z łatwością rozpoznaje wady produkcyjne, takie jak np .: nieciągłość materiału, zbyt duże zagęszczanie kleju czy błędy w jego umiejscowieniu.

Kontrola płytek PCB w przemyśle elektronicznym

EyeVision 3D sprawdza czy elementy układu elektronicznego zostały poprawnie przylutowane, czy znajdują się w odpowiednim miejscu i w zalecanym położeniu.

Inspekcja małych urządzeń elektronicznych

Oprogramowanie EyeVision 3D może służyć do pomiaru drobnych elementów składowych oraz sprawdzania powierzchni szklanych.

Kontrola żywności

EyeVision 3D skanuje rozmiar i kształt np.: owoców, w celu późniejszego sortowania. Proces ten pozwala na odrzucenie zepsutych sztuk zanim trafią do klienta.

Precyzyjna inspekcja małych części w zegarkach

Prócz pomiarów gabarytowych, wysokości, szerokości, średnicy poszczególnych elementów zegarka, oprogramowanie EVT pozwala również na wykrycie błędów związanych z geometrią - takich jak zakrzywienie cylindrycznych części, pofałdowanie, itp. 

Inspekcja elementów metalowych

Czujnik wizyjny 3D skanuje części odlewane z metalu i porównuje zeskanowany obraz z danymi CAD. Eye Vision 3D sprawdza kształt i dokonuje pomiarów podczas procesu produkcyjnego.

Inspekcja 3D szczelin

EyeVision 3D może służyć również do sprawdzania różnego rodzaju szczelin, otworów, wycięć w karoserii, itp. 

Automatyczne pobieranie obiektów z kontenera

Oprogramowanie Eye Vision 3D rozpoznaje obiekty w każdym położeniu i orientacji. Reaguje również na zmianę ich pozycji. Oprogramowanie pozwala w pełne wykorzystanie robota przemysłowego do automatycznego pobierania obiektów.

Skanowanie 3D dużych powierzchni i obiektów

EyeVision 3D może skanować duże powierzchnie i wyświetlać je bez zniekształceń za pomocą komendy 3D Unrolling, bez potrzeby używania osi lub robota.

prasa i literatura branżowa