Logowanie

nie pamiętam hasła

Jesteś firmą i nie posiadasz konta?
Zdobądź dostęp do funkcji serwisu:

 • wizytówka
 • artykuły
 • wydarzenia
 • produkty
 • zapytania ofertowe
 • newsletter

Partnerzy serwisu

Główną funkcją oprogramowania EyeVision 3D jest akwizycja i ewaluacja obrazu 3D złożonego z chmury punktów.

11:06
Dodał: Redakcja Serwisu (1)
Na podstawie chmury punktów oprogramowanie posiada różnorodne komendy do:
- wykrycia i zliczenia obiektów,
- wykrycia błędów,
- przeprowadzenia różnych operacji metrologicznych.
Dostęp do pomiarów trójwymiarowych jest możliwy dzięki systemowi kamer EyeScan 3D. Znajduje one zastosowanie w wszystkich rodzajach przedsiębiorstw jako:
- kontrola jakości,
- kontrola i nawigacja robotów,
- pomiary metrologiczne z dokładnością do jednej milionowej milimetra.
EyeScan 3D opierają się na triangulacji laserowej, określaniu kształtu na podstawie cienia obiektu, metodzie ToF (Time of Flight) i wizji stereo. System kamer jest w pełni wspierany przez EyeVision 3D i może być programowany za pomocą funkcji przeciągnij i upuść.
Poniżej kilka przykładów, jak oprogramowanie EyeVision 3D może być użyte do optymalizacji procesu produkcji, poprawy jakości i redukcji kosztów produkcji.  
 1. Symbole wytłoczone na oponie – Podczas produkcji opon niezbędna jest 100% kontrola jakości. Inspekcja 3D jest w stanie wykryć symbole wytłoczone na oponie nawet, gdy nie różnią się kolorem. W tym samym czasie inna kamera może kontrolować jakość wyrobu i błędy powierzchni.
 2. Inspekcja spawania – EyeVision 3D sprawdza szerokość i długość spoiny, wykończenie otworów, złącza i ubytki spoin, równomierność, skazy otworów i powierzchni.
 3. Inspekcja aplikacji klejących – Bezkontaktowa i nieniszcząca inspekcja bezpośrednio po nałożeniu spoiwa. Dostosowana do wszystkich rodzajów klejów i powierzchni. Oprogramowanie rozpoznaje skazy takie jak brak ciągłości, zagęszczenie i błędy pozycji spoiwa.
 4. Inspekcja uszczelnienia – EyeVision 3D może kontrolować, czy uszczelnienie jest odpowiednio  założone i w odpowiednim miejscu. W takim przypadku oprogramowanie może także nawigować robota.
 5. Inspekcja płytek PCB – EyeVision 3D sprawdza komponenty płytki i ich wyrównanie, pozycję, wygląd.
 6. Inspekcja telefonów komórkowych – Pomiar wymiarów elementu i własności warstwy filtrów ekranów zależnie od długości fali transmisji.
 7. Inspekcja artykułów spożywczych – EyeVision 3D skanuje kształt i rozmiar na przykład owoców i sortuje je potem odpowiednio. Taki proces może zapobiegać odrzuceniu owocu na późniejszym etapie.
 8. Inspekcja części zegarka - EyeVision 3D sprawdza ubytku na podstawie kształtu np. formę kulistości, pofałdowania, okrągłości. Oprócz tego można także zmierzyć średnicę, wysokość, szerokość itp.
 9. Inspekcja odlewów metalowych – Czujnik skanuje części odlewu metalowego i porównuje obraz zeskanowany z danymi CAD. Kontroluje w ten sposób kształt i wymiary elementu podczas procesu produkcji.
 10. Inspekcja szczelin - EyeVision 3D może kontrolować różne typy szczelin np.: prosta szczelina, szczelina rzutowana, szczelina z dnem, zaawansowana szczelina itp.  
 11. Rozpoznawanie i zabieranie części - EyeVision 3D może rozpoznać obiekt w każdej pozycji i rotacji, reaguje na zmianę pozycji obiektów. Pozwala to na całkowite wykorzystanie linii robota.
 12. Skanowanie dużych przestrzeni i obiektów - EyeVision 3D może skanować duże powierzchnie i wyświetlać je niezakłócone dzięki funkcji 3D unrolling. Nie ma wtedy potrzeby użycia osi lub robota.
 
Źródło: evt.eyevision-web.com
 

prasa i literatura branżowa