Logowanie

nie pamiętam hasła

Jesteś firmą i nie posiadasz konta?
Zdobądź dostęp do funkcji serwisu:

 • wizytówka
 • artykuły
 • wydarzenia
 • produkty
 • zapytania ofertowe
 • newsletter

Partnerzy serwisu

Pierwszy na świecie wielokamerowy system wizyjny wykorzystujący kamery inteligentne

Cognex Corporation (NASDAQ: CGNX) - światowy lider w branży maszynowych systemów wizyjnych wprowadził dzisiaj na rynek serię In-Sight® VC200 - rodzinę wielokamerowych systemów widzenia maszynowego opartą na inteligentnych kamerach.
11:23

Jedyny taki system wizyjny, który z każdą kolejną dodaną kamerą działa szybciej!

Seria In-Sight VC200 to gwarancja wydajności i niezawodności w wielokamerowych aplikacjach wizyjnych. Obecnie zastosowanie tradycyjnych systemów "multi-camera" do aplikacji z równoczesną akwizycją danych jest ograniczone, ze względu na fakt, że wykorzystują one kamery obsługiwane przez ten sam procesor o ograniczonej mocy obliczeniowej, co w miarę dodawania kolejnych kamer, skutkuje zmniejszeniem wydajności i szybkości działania systemu. 

In-Sight VC200

W przypadku In-Sight VC200 moc obliczeniowa wzrasta z każdą kolejną dodaną kamerą. Takie rozwiązanie pozwoli poszerzyć liczbę zastosowań wielokamerowych systemów wizyjnych w aplikacjach kontroli jakości (sekwencyjnej i asynchronicznej) lub na szybkich liniach produkcyjnych w aplikacjach nadzoru i utrzymania produkcji. System In-Sight VC200 zawiera w pełni konfigurowalny panel HMI z możliwością podłączenia do sieci, umożliwiający monitorowanie i sterowanie z poziomów dostępu chronionych hasłem. Operatorzy korzystający z In-Sight VC200 mogą przeprowadzać inspekcje, inżynierowie - ustawiać parametry, a menadżerowie - przeglądać równocześnie statystyki z dowolnego urządzenia z systemem iOS®-, Android®- lub Windows® za pomocą przeglądarki internetowej.

"W miarę jak nasi klienci rozwijają zastosowanie wizji maszynowej w swoich aplikacjach, szukają sposobów jak połączyć pracę kamer autonomicznych, aby rozwiązywały zadania aplikacji wymagających wielokrotnej kontroli wizyjnej" - mówi Joerg Kuechen, Cognex Vice President and Business Unit Manager, Vision Products. "In-Sight VC200 oferuje obecnie tę funkcję w oparciu o platformę In-Sight - uznawaną za złoty standard w rozwiązaniach wizyjnych."

Podobnie jak w przypadku wszystkich systemów wizyjnych In-Sight również In-Sight VC200  jest łatwo konfigurowany za pomocą oprogramowania In-Sight Explorer. Graficzny interfejs upraszcza programowanie aplikacji inspekcji wizyjnych poprzez możliwość przydzielenia poszczególnych kroków inspekcji do bloków narzędziowych, którymi można zarządzać. Możliwe jest również korzystanie z innych narzędzi In-Sight (takich jak np.: PatMax Redline, OCRMax).
Główne zalety produktu to przede wszystkim:
 • duża wydajność,
 • możliwość prowadzenia kilku powiązanych inspekcji jednocześnie (komunikacja pomiędzy kamerami),
 • podgląd wizualizacji z poziomu przeglądarki na dowolnym urządzeniu,
 • dostęp do narzędzi serii In-Sight,
 • programowanie kamer za pomocą sprawdzonego arkusza Spreadsheet.

Więcej informacji na temat nowej serii wielokamerowego systemu wizyjnego opartego na kamerach inteligentnych In-Sight VC200 na stronie www.cognex.com/VC200

prasa i literatura branżowa