Logowanie

nie pamiętam hasła

Jesteś firmą i nie posiadasz konta?
Zdobądź dostęp do funkcji serwisu:

  • wizytówka
  • artykuły
  • wydarzenia
  • produkty
  • zapytania ofertowe
  • newsletter

Partnerzy serwisu

Podsumowanie Targów VISION 2018 w Stuttgarcie

W dniach 6-8 Listopada odbyły się wiodące światowe targi systemów wizyjnych w Stuttgarcie. Kolejna edycja VISION przewyższyła poprzednie pod wieloma względami, zarówno swym rozmachem jak i nowatorskimi rozwiązaniami. Na targach zaprezentowało się 472 wystawców z 31 krajów, a całość odwiedziło ponad 11 tysięcy gości, którzy mieli okazję zobaczyć najbardziej innowacyjne produkty i rozwiązania ze świata wizji maszynowej.
18:35
Dodał: Redakcja Serwisu (1)
Targi VISION 2018 jak zwykle skupiły licznych producentów kamer, obiektywów, oświetlaczy, oprogramowania i dostawców gotowych rozwiązań. Poza standardowymi i będącymi od wielu lat na rynku produktami zaprezentowano również sporo nowatorskich rozwiązań ze świata wizji maszynowej.

Jednym z nich jest nagrodzona w konkursie VISION Award 2018 kamera trójwymiarowa PhoXi 3D słowackiej firmy Photoneo. Wysoką rozdzielczość i dużą dokładność kamera zawdzięcza opatentowanej przez Photoneo technologii równoległego światła strukturalnego ("Parallel Structured Light Technology") oraz odpowiedniemu sensorowi CMOS. Dzięki zaimplementowanym dodatkowym rozwiązaniom programistycznym kamera może się pochwalić znacznie wyższymi parametrami niż konkurencyjne produkty.

Jednym z najważniejszych nowych trednów w systemach wizyjnych są metody głębokiego uczenia ("Deep Learning"). Zastosowanie sieci neuronowych w wizji maszynowej zyskuje coraz większą popularność i pozwala nie tylko usprawnić standardowe aplikacje, ale również rozwiązywać zadania które do tej pory były nieosiągalne przez konwencjonalne algorytmy wizyjne, na przykład ze względu na różnorodność produktów jak i zmienne warunki pracy. Jednym z ważniejszych graczy na rynku głębokiego uczenia jest polska firma z Gliwic - Future Processing, która od lat rozwija swoje oprogramowanie Adaptive Vision. Zostało ono ostatnio uzupełnione o nowe narzędzia, które jak twierdzą producenci, pozwala zastąpić tygodnie pracy programistycznej prostym "uczeniem" systemu.

Innymi ciekawostkami, które można było zobaczyć na targach VISION były m.in. rozwiązania wykorzystujące obrazowanie hiperspektralne fińskiej firmy Specim oraz innowacyjny system wizyjny "Plug & Inspect" - Inspekto S70 pozwalający bardzo szybko i łatwo wdrażać nowe rozwiązania.

Już teraz organizatorzy zapraszają na kolejną edycję targów które odbędą się za dwa lata, 10-12 listopada 2020 roku, oczywiście w Stuttgarcie.

Źródło: https://www.messe-stuttgart.de/vision/en/journalists/press-material/

prasa i literatura branżowa