Logowanie

nie pamiętam hasła

Jesteś firmą i nie posiadasz konta?
Zdobądź dostęp do funkcji serwisu:

  • wizytówka
  • artykuły
  • wydarzenia
  • produkty
  • zapytania ofertowe
  • newsletter

Partnerzy serwisu

Premiera rodziny kamer Stingray podczas Vision Show w Bostonie

Podczas targów Vision Show w Hynes Convention Center w Bostonie, w dniach 10-12 czerwca, będzie miała miejsce uroczysta premiera nowej kamery z serii Stingray. Odwiedzający targi  VS będą mogli zapoznać się z  funkcją plug-and-play . Rzeczą nie mniej istotną jest widowiskowy syntezator muzyki –Reactable, wykorzystujący kamerę  AVT.
11:59
Dodał: Redakcja Serwisu (1)

„Transformer” - Camera: Stingray z zaawansowaną kontrolą temperatury.

Nowy Stingray FireWie IEEE 1394b posiada typowe dla AVT inteligentne funkcje preprocessingu, które pozwalają na odciążenie komputera oraz dokładniejsze przesyłaniem danych w celu zoptymalizowania obrazu. Dzięki innowacyjnej modułowej budowie tych kamer, każdy użytkownik może zaprojektować  kamerę indywidualnie do własnych potrzeb- wybierając z różnych mocowań obiektywów, różnych matryc, obudów (włączając w to wersję board-level) interfejsów oraz wyjść.

Dzięki zoptymalizowaniu całego procesu projektowania pod względem jakości obrazu, za pomocą nowej kamery Stingray otrzymujemy ostre obrazy o bardzo wysokiej jakości. Przykładem tego jest zaawansowane zarządzanie termiczne zaprojektowane dla skutecznego odbierania ciepła od matrycy w celu zminimalizowania zakłóceń w obrazie. W bardzo wymagających aplikacjach połączenie ogniwa Peltiera z wbudowanym w matryce czujnikiem temperatury pozwala na dokładną regulację temperatury kamery.

Reactable- instrument muzyczny zamieniający obraz w dźwięk

Machine vision coraz częściej wykorzystywane jest w aplikacjach nie będących typowymi przemysłowymi systemami wizyjnymi.

Spektakularnym tego przykładem jest  Reactable, eksperymentalny syntezator zaprojektowany przez naukowców Uniwersytetu Pompeu Fabra w Barcelonie (Hiszpania) i używany  przez islandzką gwiazdę muzyki  pop Bjork w jej światowym tournée promującym album Volta. Reactable wygląda jak oświetlony, okrągły stół o średnicy 1m i szklanym blacie. 
Wzajemne oddziaływanie pomiędzy muzykiem  i instrumentem przebiega w sposób prosty i intuicyjny. Na powierzchni stołu  artysta umieszcza i porusza wzajemnie powiązane ze sobą obiekty. Cyfrowa kamera Guppy AVT od spodu szklanej płyty  monitoruje wszystko co znajduje się na stole. Zarejestrowany  obraz jest przetwarzany przez system ReacTIVision , który go analizuje  i w zależności od pozycji obiektów generuje  odpowiednią dźwiękową informację .  Ta jest później przekazywana do użytkowników jako sygnał dźwiękowy i w postaci projekcji  świetlnej na blat stołu.
 


To unikatowe urządzenie muzyczne będzie pokazane na stoisku AVT podczas VS w Bostonie. Odwiedzający będą mogli uczestniczyć w pokazie jednego z wynalazców tego systemu oraz samemu spróbować swoich sił w zabawie z Reactable.

Źródło: AVT 

prasa i literatura branżowa