Logowanie

nie pamiętam hasła

Jesteś firmą i nie posiadasz konta?
Zdobądź dostęp do funkcji serwisu:

  • wizytówka
  • artykuły
  • wydarzenia
  • produkty
  • zapytania ofertowe
  • newsletter

Partnerzy serwisu

Producenci stawiają na coraz większą automatyzację z powodu COVID-19

Dane GlobalData wykazują, że koronawirus uzmysłowił producentom potrzebę zwiększenia automatyzacji i innowacyjności, jednak minie trochę czasu nim wszyscy przestaną odczuwać ekonomiczne skutki tej pandemii.

 
16:38
Dodał: Redakcja Serwisu (1)

Raport firmy GlobalData o nazwie „Tech, Media & Telecom 2020” odzwierciedla wpływ COVID-19 na 17 sektorów branż TMT. Analiza obejmuje wpływ pandemii na czołowe firmy. Raport analizuje wpływ zarówno krótko, jak i długoterminowy, COVID-19 w 17 różnych dziedzinach technologii. Wynika z niego, że każdy sektor będzie negatywnie dotknięty.

David Bicknell, czołowy analityk w GlobalData, powiedział w oświadczeniu prasowym: „Przed pandemią automatyzacja przemysłu była spowolniona przez mały kapitał nakładowy i obniżanie produkcji przemysłowej. Wirus ukazał fakt, że zaawansowana automatyzacja przemysłu nie zastąpi pracy rąk ludzkich. Technologie takie jak blockchain w zarządzaniu i logistyce oraz sztuczna inteligencja bazująca na chmurze wspomagająca linię robotów nie były nigdy wystarczająco wykorzystywane i trudne w użyciu.”

„Przemysł rozwinie się z entuzjazmem i determinacją, gdy tylko będzie miał okazję, ale teraz znajdujemy się w trudnej sytuacji. Wirus może spowodować gwałtowną automatyzację, ale w średnich warunkach. Potrzeba czasu na wzmocnienie inwestycji w przyszłość i odbudowę ekonomii światowej.”

Źródło: Control Enginnering


prasa i literatura branżowa