Logowanie

nie pamiętam hasła

Jesteś firmą i nie posiadasz konta?
Zdobądź dostęp do funkcji serwisu:

  • wizytówka
  • artykuły
  • wydarzenia
  • produkty
  • zapytania ofertowe
  • newsletter

Partnerzy serwisu

Przejęcie Prosilica przez Allied Vision Technologies

Allied Vision Technologies, wiodący producent kamer przemysłowych opartych o interfejs FireWire, nabył 100% udziałów kanadyjskiego producenta kamer, firmy Prosilica Inc..  
 
13:51
Dodał: Redakcja Serwisu (1)
Rezultatem wykupienia udziałów jest stworzenie przez AVT i Prosilica najwyższej jakości produktów z zakresu GigE i FireWire oraz tym samym wzmocnienie swojej pozycji na światowym rynku producentów kamer cyfrowych dla przemysłowej obróbki obrazu.
Prosilica
Prosilica, która została utworzona w 2003 roku, jest jednym z najważniejszych dostawców na rynku przemysłowej obróbki obrazu. Siedziba firmy znajduje się w Vancouver, w Kanadzie. Większość produktów wyposażonych  w interfejs GigE  uznawanych jest za najlepsze w swojej kategorii. Dzięki wykupieniu firmy Prosilica, AUGUSTA Technologie AG (właściciel AVT) weszła na rynek kamer Gigabit Ethernet oraz zdobyła bazę klientów z najważniejszych rynków światowych.

Obie firmy, AVT i Prosilica posiadają historię swego rozwoju na rynku. W przyszłości, zespoły technologiczne obu firm będą pracowały nad dalszym rozwojem interfejsów FireWire i GigE, które będą sprzedawane pod wspólnie ustanowioną nazwą. Dalszy wzrost spodziewany jest dzięki obopólnej współpracy firm w zakresie rozbudowy, produkcji i sprzedaży.

Zarząd Prosilica pozostanie w aktualnym składzie pod kierownictwem 
CEO Marty Furse  i wraz z AVT  będzie pracował nad dalszym rozwojem kamer pracujących na interfejsie GigE oraz nad wprowadzaniem nowych rozwiązań.


Frank Grube, President & CEO Allied Vision Technologies:

“W firmie Prosilica odnaleźliśmy idealne uzupełnienie AVT. Wysoka klasa kamer Prosilica zapewnia doskonały strategiczny rozwój naszej obecności na rynku Machine Vision, w którym AVT jest aktualnie światowym liderem  w sprzedaży kamer cyfrowych opartych o interfejs FireWire. Jednocześnie nabycie Prosilica oferuje naszym klientom szeroki wybór produktów, teraz również kamer GigE; umożliwi to nam dalszy rozwój naszej pozycji rynkowej w Ameryce Północnej, Europie i Azji”

Marty Furse, CEO Prosilica:

“Jesteśmy zadowoleni , że staliśmy sie częścią AVT”, „dołączenie do tak dużej korporacji jaką jest AVT,  przyśpieszy rozwój Prosilica i wzmocni jej obecność na rynku. Połączenie produkcji i sprzedaży przyniesie natychmiastowe efekty, wzmocni pozycję rynkową obydwu  marek”.

Źródło: AVT


prasa i literatura branżowa