Logowanie

nie pamiętam hasła

Jesteś firmą i nie posiadasz konta?
Zdobądź dostęp do funkcji serwisu:

  • wizytówka
  • artykuły
  • wydarzenia
  • produkty
  • zapytania ofertowe
  • newsletter

Partnerzy serwisu

Rozdzielczość 48 Mpx i prędkość 30 fps w nowych kamerach Ximea

Dostępne są już nowe modele w serii kamer high-speed PCI Express od Ximea.

09:54
Dodał: Redakcja Serwisu (1)
Ciesząca się dużą popularnością linia xiB, oferująca już kamery 4K i 5K o rozdzielczości obrazu rzędu 12 i 20 Mpx oraz krótkim czasie akwizycji, została rozszerzona o dodatkowy model kamery, który dzięki nowemu przetwornikowi obrazu CMOSIS (AMS) CMV50000 dostarcza rozdzielczość 8K!

Najnowszy model CB500 wyposażony został w wysokiej klasy przetwornik CMOS full frame w technologii Global shutter  o rozdzielczości 7920 x 6004 px. Dzięki temu kamera uzyskuje krystalicznie czysty obraz 8, 10, 12 lub 14-bitowy. Technologia PCI Express (PCIe) pozwala na pozyskanie 30 obrazów pełnej rozdzielczości (48 Mpx) w ciągu jednej sekundy!

Interfejs kamery do przesyłu danych i sterowania jest w pełni kompatybilny ze specyfikacją  PCI Express External Cabling, co pozwala na szybki przesył danych. Dane mogą być również przesyłane bezpośrednio z pamięci kamery na dystansie do 300 m, bez konieczności stosowania dodatkowego oprogramowania czy frame grabberów. 

Kamera charakteryzuje się kampaktowym rozmiarem ( 60 x 60 x 38 mm,175g) i niskim poborem mocy (poniżej 9 W). Ogniskowa, zbliżenie i stabilizacja obrazu może być zdalnie ustawiana w obiektywach kompatybilnych z mocowaniem Canon typu EF.

Przykłady zastosowań kamery CB500 to przede wszystkim inspekcja płaskich powierzchni, obwodów drukowanych (PCB), monitoring rozległych obszarów, systemy monitoringu stadionów czy przejsć granicznych, rejestracja obrazu panoramicznego 360, w kinematografii, w aplikacjach wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, w rejestracji obrazu podczas wydarzeń sportowych i widowiskowych jak również rejestracji ruchu na dużych przestrzeniach i w mieście.

źródło: Ximea


prasa i literatura branżowa