Logowanie

nie pamiętam hasła

Jesteś firmą i nie posiadasz konta?
Zdobądź dostęp do funkcji serwisu:

  • wizytówka
  • artykuły
  • wydarzenia
  • produkty
  • zapytania ofertowe
  • newsletter

Partnerzy serwisu

Scorpion 3D Stinger™ for Robot Vision oprogramowanie idealne dla systemu wizyjnego robota

Oprogramowanie Scorpion 3D Stinger ™ for Robot Vision umożliwia rozwiązywanie klasycznych wyzwań stawianym robotom na linii produkcyjnej - zbieranie części z przenośnika taśmowego, palety lub skrzyni. Scorpion 3D Stinger™ to narzędzie do przechwytywania obrazów, identyfikacji i lokalizowania produktu - informacja o rodzaju obiektu i jego lokalizacji 3D jest wysyłana do robota zbierającego. Obecnie części w procesie produkcyjnym są często zbierane i układane ręcznie. Wiele czasu zajmuje organizacja oraz dostarczenie produktów do robotów i maszyn. Robot aby pobrać nieuporządkowane części musi najpierw rozpoznać typ produktu, a następnie jego lokalizację.
 
09:42
Dodał: Redakcja Serwisu (1)

System nigdy nie zawodzi!

Automatyczne oprogramowanie Scorpion 3D Stinger™ for Robot Vision od firmy Tordivel AS identyfikuje i lokalizuje dowolną część 3D poprzez precyzyjnie określenie współrzędnych 3D w przestrzeni. System jest oczami robota. Uczenie polega na podaniu fizycznych wymiarów produktu w prostym pliku tekstowym, na których podstawie oraz z wykorzystaniem informacji z kamery system Scorpion 3D Stinger™ oblicza dokładną pozycję pobrania obiektu. 


Kamera Scorpion 3D Stinger

Kamera Scorpion 3D Stinger jest przeznaczona do zaawansowanych aplikacji wizyjnych z wykorzystaniem robota, dzięki jej niewielkiemu rozmiarowi i solidnej konstrukcji. Kamera jest dostępna w wielu konfiguracjach: 3D Stereo Vision, 3D Scanner i 3D Laser Stereo Laser. Najważniejsze funkcje to: One Push 3D Calibration i lokalizacja 3D w czasie rzeczywistym oraz identyfikacja poruszających się obiektów.


Scorpion Vision

Podstawą systemu jest ogólny pakiet oprogramowania Scorpion Vision dedykowanego do wizji maszynowej 2D i 3D, opracowanego przez firmę Tordivel AS. Scorpion Vision jest pierwszym na rynku i jedynym oprogramowaniem do zastosowań wizyjnych 3D, dzięki którem analiza obrazu odbywa się bez programowania. Platforma umożliwia systemowi Scorpion 3D Stinger™ wykonywanie zadań inspekcji i kontroli jakości. Posiada również wbudowane moduły do komunikacji z wszystkimi robotami przemysłowymi i jest łatwa w integracji z istniejącymi systemami sterującymi procesem. Oprogramowanie dostarcza duży zestaw narzędzi do obrazowania 2D i 3D oraz może być łatwo rozszerzane o nowe mechanizmy.


Najlepsza technologia 3D dla producentów OEM

Technologia Scorpion 3D Stinger może być używana z dowolną kamerą podłączoną do komputera. Zapewni najlepszą jakość aplikacji OEM - ze szczególnym uwzględnieniem kosztów i wydajności.


Siła przemysłowej wizji 3D

Firma Tordivel dostarczyła rozwiązania wizyjne 3D dedykowane robotom już od 2006 r., a technologia Scorpion 3D Stinger™ została wdrożona w wielu branżach przemysłu - meblarskej, motoryzacyjnej, offshore, farmaceutycznej i innych.
 

Globalna sieć dystrybutorów i partnerów

Scorpion 3D Stinger™ jest dystrybuowany i sprzedawany do najnowocześniejszych producentów OEM jak również użytkowników końcowych, partnerów automatyki i integratorów systemów zrobotyzowanych.


Więcej informacji o Scorpion 3D Stinger™ na stronie producenta.

 

prasa i literatura branżowa