Logowanie

nie pamiętam hasła

Jesteś firmą i nie posiadasz konta?
Zdobądź dostęp do funkcji serwisu:

  • wizytówka
  • artykuły
  • wydarzenia
  • produkty
  • zapytania ofertowe
  • newsletter

Partnerzy serwisu

System kontroli jakości z kontrolerem etykiet sprawdza nadruk daty ważności

Kontrola jakości staje się coraz ważniejsza. W przemyśle spożywczym, gdzie gwarancją jakości jest data ważności, jest to szczególnie istotne. Widać to, gdy coraz częściej można usłyszeć o skandalach związanych ze sprzedawaną żywnością.

12:54
Dodał: Redakcja Serwisu (1)

Z tego powodu niemiecki producent żywności firma Midsona wybrała do kontroli swoich produktów kontroler etykiet od firmy SICK. Kompaktowy system kontroli jakości został zainstalowany w celu sprawdzenia nadruku daty ważności. Jest to dobry przykład tego, w jaki sposób procesy produkcji mogą stać się bardziej wydajne i efektywne z pomocą przemysłowych systemów wizyjnych. Firma SICK oferuje rozwiązania w dziedzinie systemów wizyjnych zarówno 2D, jak i 3D. Mogą one zostać dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.

Firma zajmująca się produktami spożywczymi Midsona Germany jest na rynku od 35 lat. Pierwotnie ich biznes obracał się wokół rafinacji, pakowania i sprzedaży nasion oleistych, zbóż i ryżu. Różnorodne produkty są produkowane z różnymi datami ważności. By upewnić się, że każde opakowanie ma tą etykietę, osoby odpowiedzialne za ten dział szukały odpowiedniej technologii wizyjnej. Okazało się, że technologia firmy SICK sprawdzi się najlepiej.

Kontroler etykiet zamontowany w firmie Midsona posiada zdolność do optymalnej kontroli etykiet z dużą wydajnością. Łatwość w użyciu była tu kluczowym kryterium. „Potrzebowaliśmy systemu, który może być niezależnie i łatwo programowany przez operatorów maszyny.” – mówi Erwin Tenbrink, dyrektor techniczny firmy. Dokładnie te cechy posiada kontroler od firmy SICK i towarzyszące mu oprogramowanie. Ustawianie i konfiguracja kamery mogą być łatwo przeprowadzone za pomocą intuicyjnego interfejsu dla użytkownika. Po zaledwie krótkim wprowadzeniu pracownicy byli w stanie bez problemów obsługiwać system.

Kontroler etykiet to przykład tego, jak działają rozwiązania systemów wizyjnych opartych na SICK AppSpace. SICK AppSpace to struktura inżynierska dla klientów aplikacji wizyjnych. Ten system zapewnia inteligentne narzędzia programistyczne i algorytmy pomagające w rozwoju aplikacji – z lub bez pomocy ekspertów z SICK. Istnieje także wsparcie od społeczności deweloperskiej. Oprócz aplikacji kontroli jakości systemy wizyjne mogą być także wykorzystywane przy pozycjonowaniu i nawigacji robotów, identyfikacji i śledzenia produktów. Ogólnie rzecz biorąc takie połączenie otwiera szeroko drzwi do Przemysłu 4.0 – a system staje się wręcz dziełem sztuki.

Filmik z tej aplikacji można obejrzeć tutaj:

 

Źródło: www.sick.com

 

prasa i literatura branżowa