Logowanie

nie pamiętam hasła

Jesteś firmą i nie posiadasz konta?
Zdobądź dostęp do funkcji serwisu:

 • wizytówka
 • artykuły
 • wydarzenia
 • produkty
 • zapytania ofertowe
 • newsletter

Partnerzy serwisu

Systemy Wizyjne dla branży medycznej i farmaceutycznej

"Dotychczas polegała ona [kontrola jakości produktów wykonywana przez operatora] na wybiórczym sprawdzaniu losowych opakowań, podczas gdy obecnie najwyższa jakość wymagana jest od każdego egzemplarza."
08:35

Najlepszy wybór dla branży medycznej i farmaceutycznej

Produkcja wyrobów medycznych oraz lekarstw powinna podlegać przez cały czas ścisłej kontroli, po to, by spełniały one restrykcyjne normy prawne. Technologia wychodzi naprzeciw. Firma Cognex oferuje doskonałe narzędzia do kontroli jakości produktów oraz śledzenia ich podczas całego okresu życia produktu. Systemy wizyjne - intuicyjne w obsłudze, proste w integracji i utrzymaniu - pozwalają na znaczące obniżenie kosztów produkcji. Proces znakowania, kontroli i pakowania może przebiegać znacznie szybciej i dokładniej niż dotychczas - zwłaszcza, że systemy wizyjne aplikowane są także w już istniejących fabrykach czy na liniach produkcyjnych. Pozwala to na uniknięcie wydatków związanych z zainwestowaniem w nowy park maszynowy.


Przełomowe technologie od Cognex

Komponenty wizyjne firmy Cognex oferują nieprzeciętną dokładność, zaś liczba wprowadzonych do użytku systemów wizyjnych - ponad milion -  świadczy o dużym doświadczeniu producenta i zaufaniu użytkowników. W szerokiej ofercie firmy Cognex zawierają się wszystkie produkty, potrzebne do tego, by współczesna fabryka mogła spełniać najwyższe standardy na każdym etapie produkcji:
 • Bezkonkurencyjnie szybkie czytniki kodów kreskowych 1D lub obrazkowych - data matrix 2D -  które wręcz w locie potrafią odczytać niemalże każdy kod lub napis. Zaawansowane algorytmy gwarantują  99-procentową dokładność odczytu kodów - także tych uszkodzonych, umiejscowionych na pomarszczonych, wygiętych i błyszczących powierzchniach.
   
 • ​Czujniki optyczne badające obiekty z dokładnością co do mikrona, zanim trafią do kolejnych operacji obróbki czy pakowania.  Pozwalają na ocenę zgodności zawartości opakowania zgodnie z założeniem, wykrywanie uszkodzeń opakowania oraz poprawności złożenia obiektu.
   
 • Kompletne systemy stworzone specjalnie do indywidualnych potrzeb klienta. Takie rozwiązanie - projekt oraz wdrożenie - oferuje firma Automatech.


Korzyści płynące z wykorzystania systemów wizyjnych

Nie trudno sobie wyobrazić - o czym nieraz możemy dowiedzieć się z mediów - trafienie wadliwego produktu do odbiorców, skłania producenta do wycofania z obrotu całej serii, aby uchronić  ich od skutków niepożądanego działania produktu. Sposobem, który może zaradzić takiej sytuacji, jest zapewnienie stałego znakowania produktów i śledzenia ich na każdym etapie produkcji - od momentu kiedy są jeszcze półproduktem lub nawet materiałem, z którego powstają - aż do momentu, gdy trafiają w ręce klienta. Pozwala to na uniknięcie potencjalnie groźnych sytuacji, i co za tym idzie - wypłaty dużych odszkodowań, jak również na wykrycie i wyeliminowanie przyczyny, w celu uniknięcia tego typu sytuacji w przyszłości. Właśnie w tym celu wprowadza się systemy wizyjne.


Przykładowe aplikacje wykorzystujące rozwiązania wizyjne

Kontrola opakowań dla produktów farmaceutycznych w przedsiębiorstwach specjalizujących się w tej dziedzinie, dokonywana była przez operatora. Obecnie - przy postępującym procesie automatyzacji - takie podejście stało się mało efektywne. Dzięki wykorzystaniu systemu wizyjnego In-Sight, możliwa jest teraz identyfikacja nawet 40 000 opakowań na godzinę - z nieporównywalną dokładnością. Sprawdzanie jakości nadruku na opakowaniach przez człowieka staje się mało rozsądne, gdy w grę wchodzi kontrola 300 000 listków tabletek i 100 000 pudełek. Dotychczas polegała ona na wybiórczym sprawdzaniu losowych opakowań, podczas gdy obecnie najwyższa jakość wymagana jest od każdego egzemplarza. Od teraz kontrola jakościowa 400 000 pastylek na godzinę z możliwością odrzucenia wadliwych nie spełniających wymogów jest łatwa w do zrealizowania. Systemy wizyjne Cognex ułatwiają również proces produkcji szczepionek, gdzie każda ampułka zanim trafi do opakowania, musi być sprawdzona pod kątem zawartości oraz jakości samej ampułek.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani optymalizacją procesów produkcyjnych w swoim przedsiębiorstwie - zachęcamy do nawiązania kontaktu z firmą Automatech.


 

prasa i literatura branżowa