Logowanie

nie pamiętam hasła

Jesteś firmą i nie posiadasz konta?
Zdobądź dostęp do funkcji serwisu:

  • wizytówka
  • artykuły
  • wydarzenia
  • produkty
  • zapytania ofertowe
  • newsletter

Partnerzy serwisu

Systemy wizyjne na AUTOMATICON 2017

W dniach 14 - 17 marca, w warszawskim centrum kongresowym EXPO XXI odbyły się już po raz 23. prestiżowe Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON, których głównym organizatorem jest niezmiennie Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP oraz MVM Sp. z o.o.
07:47
Dodał: Redakcja Serwisu (1)
Impreza ta jest największym w Polsce profesjonalnym forum, na którym spotykają się producenci, kompletatorzy i odbiorcy automatyki przemysłowej. Targi są doskonałą okazją do  zaprezentowania przez Wystawców swoich osiągnięć w dziedzinie automatyki, pomiarów przemysłowych i robotyki. Dla licznie odwiedzających specjalistów poszukujących nowych rozwiązań technicznych, projektantów oraz integratorów systemów wydarzenie to jest jednocześnie bogatym źródłem informacji, platformą do nawiązywania kontaktów oraz wymiany doświadczeń.

Targom towarzyszy bogaty program seminariów, wykładów i prezentacji firm oraz renomowany konkurs o Złoty Medal.

Wśród ponad 300 wystawców (łącznie reprezentujących ponad 660 firm), którzy prezentowali innowacyjne rozwiązania, nowości produktowe jak również trendy w zakresie automatyzacji, pomiarów przemysłowych i robotyzacji, nie zabrakło przedstawicieli z branży wizyjnej.

Poniżej relacja z tegorocznej edycji targów, których po raz kolejny patronem medialnym był portal systemywizyjne.pl

O nowościach produktowych z zakresu przemysłowych systemów wizyjnych prezentowanych przez takie firmy jak Eltron, Stoltronic oraz C&C Partners, możemy przeczytać w artykule Nowości na AUTOMATICON 2017.
 
Podczas targów swoją ofertę zaprezentowała firma OMRON - światowy lider w produkcji technologicznie zaawansowanych produktów do automatyzacji przemysłu w tym szerokiej gamy komponentów wizyjnych - począwszy od czujników wizyjnych, systemów wizyjnych współpracujących z komputerem PC, kamer inteligentnych, aż po systemy oświetleniowe i obiektywy przeznaczone do zastosowań przemysłowych.
 
Pośród ciekawych produktów, zaprezentowanych przez OMRON, była seria kamer Xpectia FH - przystosowanych do szybkiej i precyzyjnej inspekcji i pomiarów. Wyposażone są one w oprogramowanie umożliwiające łatwą konfigurację wszelkich pomiarów oraz zapewniające bezproblemową integrację ze sterownikami PLC, kontrolerami ruchu i systemami sterowania robotami. Ponadto 4-rdzeniowy procesor, innowacyjny algorytm wizyjny, szybka magistrala do przesyłania obrazów oraz komunikacja EtherCAT to gwarancja szybkiej i wydajnej pracy na każdym etapie procesu.
 

System wizyjny do szybkiej inspekcji i identyfikacji Xpectia FH od firmy OMRON

Jednym z przedstawicieli, którzy w swojej ofercie mają rozwiązania z zakresu przemysłowych systemów wizyjnych była firma Balluff, dostarczająca produkty i całe systemy dla wszystkich dziedzin automatyki, w tym innowacyjne rozwiązania dla prawie wszystkich branż przemysłu. Wystawcy zaprezentowali czujnik wizyjny z serii BVS - idealne narzędzie do wykrywania błędów i rozpoznawania cech obiektu poddawanego inspekcji oraz wykrywania pozycji, weryfikacji wymiarów oraz czytania kodów kreskowych. Rozwiązanie pozwalające na redukcję kosztów, zwiększenie jakości produkcji oraz wydajności.

Czujnik wizyjny z serii BVS do kontroli jakości od firmy Balluff
 
Nie zabrakło również firmy Cognex Corporation - jednego z najbardziej rozpoznawalnych na świecie dostawców systemów wizyjnych, oprogramowania do zadań wizyjnych, czujników wizyjnych i przemysłowych czytników ID wykorzystywanych w automatyce. Oprócz nowego systemu, o którym możemy przeczytać w artykule Nowości na AUTOMATICON 2017, z wieloma produktami, wraz z ich przykladowym zastosowaniem, mogliśmy zapoznać się na stoiskach dystrybutorów - Eltron oraz firmy AUTOMATECH.
 

Czytniki kodów z serii DataMan 150/260 oraz 300/360 od Cognex
 
Targi AUTOMATICON były idealną szansą do zapoznania się z zakresem bogatej ofertą produktów oferowanych przez STEMMER IMAGING. Firma dostarcza pełną gamę produktów z branży wizyjnej od wiodących światowych producentów. W swojej bogatej ofercie ma szeroki zakres oświetlaczy i systemów oświetleniowych przystosowanych w przeróżnych zadań przemysłowych. Oferuje elementy optyczne - wysokiej jakości soczewki, obiektywy i akcesoria oraz szeroki asortyment kamer przemysłowych. Ponadto dostarcza akcesoria, okablowanie, narzędzia do akwizycji obrazów, oprogramowanie wraz z gotowymi systemami do szybkiej integracji.
 

Kamera inteligentna od TeledyneDalsa oraz filtry do zastosowań przemysłowych od MIDOPT prezentowane przez STEMMER IMAGING
 

Obiektywy od TAMRON oraz kamera area scan od jAi prezentowane przez STEMMER IMAGING
 
Kolejnym światowym liderem w dziedzinie automatyki przemysłowej była firma Turck. Jako dystrybutor firmy BANNER - zaprezentowała czujnik wizyjny iVu wykorzystywany do szybkiego rozpoznawania wzorców i cech. Ekran dotykowy pozwala na łatwą konfigurację bez konieczności używania komputera i dodatkowo wyposażony jest w zintegrowane oświetlenie LED, matrycę o rozdzielczości 752x480 pikseli, pamięć ostatnich inspekcji oraz automatyczną regulację czułości - wszystko po to, aby jak najlepiej sprostać  zadaniom inspekcji na linii produkcyjnej.
 

Czujnik wizyjny iVu od BANNER  do szybkiego rozpoznawania wzorców i cech
 
Na targach AUTOMATICON swoje produkty prezentowały również firmy:

KEYENCE - innowacyjny lider w dziedzinie rozwoju i produkcji urządzeń wykorzystywanych w automatyce przemysłowej i inspekcji, w tym również czujników wizyjnych.
 

Czujnik wizyjny od KEYENCE 
 
VS Technology -  która od roku 2017 rozszerzyła rynek odbiorców o polskich klientów, dostarczająca obiektywy oraz oświetlenie do zastosowań przemysłowych.
 

Obiektywy do zastosowań przemysłowych oraz przykładowe oświetlacze prezentowane przez VS Technology
 
New Tech - firma z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie automatyki oraz dystrybutor na Polskę firmy Baumer. Wystawca ten przedstawił czujniki wizyjne VeriSens z serii ID do czytania kodów kreskowych i weryfikowania tekstu drukowanego oraz czujnik z serii GC z w pełni zintegrowanym flash controllerem.
 

Czujniki wizyjne VeriSens z serii ID do czytania kodów kreskowych i weryfikowania tekstu drukowanego oraz GC - z w pełni zintegrowanym flash controllerem Baumer prezentowane przez NewTech
 
MV Center -  integrator systemów wizyjnych 2D oraz 3D oraz autoryzowany dostawca niezawodnych systemów do wizyjnej kontroli jakości Datalogic.
 

Kamera wizyjna do kontroli jakości od Datalogic prezentowane przez MV Center
 
AVICON - dostawca optycznych systemów wizyjnych oraz inspekcyjnych do zastosowań przemysłowych i naukowych oraz dystrybutor komponentów wizyjnych wiodących światowych dostawców, takich jak Basler AG, FLIR, Cognex, Schneider Kreuznach i wielu innych. Wystawca na targach zaprezentował m. in. kamerę liniową firmy Vieworks skanującą banknoty w ruchu.

W związku z dynamicznym rozwojem branży i rosnącym zainteresowaniem jej odbiorców mamy nadzieję, że przyszły rok przyniesie nam kolejne ciekawe rozwiązania w tej dziedzinie i już teraz zapraszamy na AUTOMATICON 2018.

prasa i literatura branżowa