Logowanie

nie pamiętam hasła

Jesteś firmą i nie posiadasz konta?
Zdobądź dostęp do funkcji serwisu:

  • wizytówka
  • artykuły
  • wydarzenia
  • produkty
  • zapytania ofertowe
  • newsletter

Partnerzy serwisu

Technologia OCR 3D w rozpoznawaniu śladów opon

Dzięki technologii OCR (ang. Optical Character Recognition) stosowanej w oprogramowaniu EyeVision można odczytać nie tylko cechy 2D, ale także 3D. W tym celu używane są dane ze skanu wysokości 3D oraz dane rozmieszczenia punktów 2D. Oprogramowanie jest w stanie rozpoznać i wydobyć cechy z powierzchni takie, jak np. ukształtowanie terenu pozostałe po oponie samochodu.

 
12:45
Dodał: Redakcja Serwisu (1)
Technologia OCR 3D jest istotna dla wielu aplikacji. Płaskie oraz wytłoczone symbole mogą zostać teraz rozkodowane. Ze względu na możliwość identyfikacji opon i gum jest ważna także w przemyśle automotive (części wytłaczane) oraz w branży pakowania (oznaczanie i śledzenie).
Dzięki narzędziom OCR mnogość problemów z zastosowaniem przemysłowym może zostać rozwiązanych. Klient może rozkodować symbole 3D w sposób bardzo prosty. Szczególnie w przypadku wytłoczeń lub wystających części, które nie odróżniają się od tła kolorem czy faktura, czyli np. opony, które mają czarne elementy na czarnym tle, technologia OCR 3D ma lepsze wyniki niż 2D.
Dodatkowo użytkownik ma dostępną pełną przepustowość komend EyeVision, dzięki czemu jest możliwe wiele innych zastosowań np. kontrola części stemplowanych.
Komenda OCR może być dodana do zestawu oprogramowania EyeVision 3D. Dzięki funkcji chwyć & upuść  w interfejsie graficznym może być skonfigurowana bez umiejętności programistycznych.
 
Źródło: evt.eyevision-web.com
 

prasa i literatura branżowa