Logowanie

nie pamiętam hasła

Jesteś firmą i nie posiadasz konta?
Zdobądź dostęp do funkcji serwisu:

  • wizytówka
  • artykuły
  • wydarzenia
  • produkty
  • zapytania ofertowe
  • newsletter

Partnerzy serwisu

Od dwudziestu pięciu lat DALSA skupia się na dostarczaniu komponentów i rozwiązań programowych do przemysłowych systemów wizyjnych. W tym czasie powstała rodzina platform wizyjnych IPD Vision Appliances. W jej skład wchodzi dziesięć urządzeń o zróżnicowanych parametrach, tak aby do każdej aplikacji można było dobrać platformę na miarę jej potrzeb.
13:59
Dodał: Redakcja Serwisu (1)
W zależności od modelu, do urządzeń tych możliwe jest podłączenie kamer analogowych oraz z interfejsem USB, FireWire, CameraLink™ oraz GigE. Wszystkie urządzenia mają wbudowaną kartę wejść/wyjść, która umożliwia bezpośrednie sterowanie urządzeniami peryferyjnymi. 

Najbardziej uniwersalnym modelem z całej rodziny jest model VA41. Pozwala on na użycie zarówno kamer z interfejsem analogowym, USB, FireWire oraz istnieje możliwość podłączenia kamery GigE. Model ten służy do aplikacji wykorzystujących wiele kamer.Wszystkie modele Vision Appliances dostarczane są wraz z oprogramowaniem. Do wyboru mamy trzy rodzaje oprogramowania wizyjnego: iNspect, iLabel oraz Sherlock. Inspekt jest prostym w obsłudze programem do analizy wizyjnej wykorzystywanym do wszelkiego rodzaju pomiarów i kontroli.

Procedury wizyjne buduje się w bardzo prosty sposób poprzez wybranie funkcji i umieszczenia jej na ekranie.Każdą funkcję można indywidualnie sparametryzować. ILabel jest programem wizyjnym dedykowanym do sprawdzanie wszelkiego typu etykiet. Sherlock jest najbardziej rozbudowanym środowiskiem wizyjnym.Oprócz standardowych funkcji pozwala on na dopisywanie własnych skryptów.Wszystkie parametry funkcji wykorzystywanych w programie mogą być zapisane jako zmienne, dzięki temu istnieje możliwość kontrolowania parametrów programu wizyjnego z poziomu aplikacji zewnętrznej.Wszystkie modele z rodziny Vision Appliances jako systemu operacyjnego używają Windows XP. Dzięki temu istnieje możliwość zainstalowania innego oprogramowania potrzebnego w aplikacji i wyeliminowania drugiego komputera.Dzięki swojej uniwersalność Vision Appliances spełni wymagania większości aplikacji wizyjnych. Szeroki wybór dostępnych do wykorzystania kamer oraz możliwość bezpośredniego przesyłania danych do sterownika PLC, kompaktowa budowa i małe wymiary sprawiają, że VA jest doskonałą alternatywą dla przemysłowych komputerów PC wykorzystywanych w przemysłowych systemach wizyjnych. Więcej informacji na temat Vision Appliances można znaleźć na stronie internetowej www.goipd.com. Parameter AB jest dystrybutorem firmy DALSA w Polsce. Opracował: Michał Aftewicz

prasa i literatura branżowa