Logowanie

nie pamiętam hasła

Jesteś firmą i nie posiadasz konta?
Zdobądź dostęp do funkcji serwisu:

  • wizytówka
  • artykuły
  • wydarzenia
  • produkty
  • zapytania ofertowe
  • newsletter

Partnerzy serwisu

Technologia Deep Learning w systemach monitoringu

Technologia Deep Learning, które przewinęła się przez przemysł IT, umożliwiła lepszą klasyfikację w licznych aplikacjach. Inspirując się na działaniu ludzkiego mózgu, technologia wykorzystuje warstwowy proces uczenia się. Dzięki niemu komputer potrafi klasyfikować, przechowywać i udostępniać dane, które wykorzystywane są do uczenia maszynowego. Do rozpoznawania wykorzystywany jest cały obraz, zamiast opierać się na poszczególnych elementach tego obrazu. Jest to proces przyrostowy - im więcej cech system musi wykorzystać, tym lepsza jest klasyfikacja i tym samym lepsze uczenie.
10:17
Dodał: Redakcja Serwisu (1)
Technologia Deep Learning stosowana jest w wielu dziedzinach przemysłu zabezpieczeń i monitoringu wizyjnego - wykorzystywanie głębokiego uczenia w aplikacjach rozpoznawania twarzy, klasyfikacji obrazu, detekcji pojazdów, aż po analizę zachowania - w dużym stopniu zwiększa możliwości systemów bezpieczeństwa. Pozwala na przewidywanie zdarzeń i ingerencję, zanim się jeszcze wydarzą.


DeepInview & DeepInmind

Hikvision wykorzystuje potencjał Deep Learning dostarczając kamery IP z serii DeepInview współpracujące z DeepInmind NVR. Podczas gdy kamera jest oczami systemu, NVR odpowiada za możliwości analityczne i przechowywanie danych - spełniając analogiczne zadanie do ludzkiego mózgu. System potrafi rozpoznać i zidentyfikować  tysiące cech, co świetnie sprawdza się w zadaniach, monitoringu, podczas liczeniu ludzi oraz rozpoznawaniu i detekcji pojazdów. 

Rzecz jasna, podejście wielowarstwowe wykorzystuje duże zasoby pamięciowe i wydajnościowe systemu, dlatego  dopiero w ubiegłych latach technologia ta zaczęła zyskać na popularności. Początkowo, do zasumulowania sieci neuronowej potrzeba było 1 000 urządzeń oraz 16 000 jednostek CPU. Obecnie, potrzeba jedynie kilku GPU (procesorów graficznych).

Hikvision, aby jak najlepiej wykorzystać możliwości technologii Deep Learning, współpracuje z największymi producentami układów scalonych i procesorów - Intel oraz nVidia. Dodatkowo w swoich produktach wykorzystuje standard   H.265+ codec radykalnie redukuje wymagania odnośnie pasma transmisji oraz przechowywania danych. Oznacza to, że brak strat jakości  nawet podczas liczba dzielenia i przechowywania danych wzrasta wykladniczo.


Obszar zastosowań

Technologia może być wykorzystywana w licznych aplikacjach, np.: w tworzeniu scenariuszy kontroli dostępu, w rozpoznawaniu podejrzanego zachowania.
 
Nowa seria produktów pozwoli na poszerzenie jakości i możliwości systemów bezpieczeństwa. Umożliwi również specjalistom przewidywanie zagrożenia, zamiast reagowania na nie. Technologia Deep Learning otwiera się na nową ewolucję przemysłu - sztuczna inteligencja zmienia świat, Hikivision wychodzi naprzeciw dostarczając rozwiązania.

 
Zachęcamy do zapoznania się z artykułem "How Deep Learning Benefits the Security Industry".

Najnowsze informacje o nowych produktach DeepinView i DeepinMind na stronie producenta Hikivision.

prasa i literatura branżowa