Logowanie

nie pamiętam hasła

Jesteś firmą i nie posiadasz konta?
Zdobądź dostęp do funkcji serwisu:

  • wizytówka
  • artykuły
  • wydarzenia
  • produkty
  • zapytania ofertowe
  • newsletter

Partnerzy serwisu

Dostosowanie projektu kontroli prędkości ulicznej przez firmę ARBOR

Monitoring i śledzenie ruchu ulicznego jest ważnym elementem zarządzania systemem transportu. Jedną z używanych technologii jest ANPR (Automatic Number Plate Recognition), czyli automatyczne rozpoznawanie tablic rejestracyjnych. ANPR pozwala na rejestrację tablic, a następnie identyfikację numerów używając OCR, czyli technologii optycznego rozpoznawania znaków. To rozwiązanie znajduje zastosowanie w monitoringu ulicznym, egzekwowaniu prawa drogowego, pomiarze prędkości i przemieszczenia, punkcie poboru opłat, kontroli dostępu do miejsc parkingowych, ponieważ zwiększa wydajność i bezpieczeństwo.

12:23
Dodał: Redakcja Serwisu (1)
Klient
Klientem ARBOR jest firma z Singapuru specjalizująca się w ANPR/LPR. Produktem sztandarowym jest ich samodzielnie zaprojektowany system ANPR, który używa technik uczenia i algorytmów sieci neuronowych do uruchomienia analizy obrazu brzegowego na kamerach IP. Posiadają 25 letnie doświadczenie w tej branży, ich rozwiązania były nagradzane przez lokalny rząd do ochrony granic i przejść granicznych. Oprócz tego zajmowali się też siedzibą parlamentu w Singapurze, klubem Jockey Hong Kong i lotniskiem międzynarodowym Macau.

Opis projektu
Projekt ma za zadanie zaimplementować system zewnętrznych kamer wideo w celu egzekwowania kontroli prędkości w południowowschodniej Azji. System obejmuje serię komponentów od oprzyrządowania obrazowego do zarządzania serwerami. Będzie montowany na drogach ekspresowych i zjazdowych oraz działał zarówno w dzień, jak i w nocy. Aby system działał 24/7 i powiadamiał operatora o wykryciu nieprawidłowości, musi posiadać inteligentne narzędzia analityczne działające w czasie rzeczywistym oraz po zdarzeniu.
Zamiast używać kamer IP, których rozmyty obraz może wpływać na błędy w rozpoznawaniu numerów, klient zdecydował się na personalizację jego własnej kamery ANPR. Zostało to zrobione przez integrację kamery USB3.0 do systemu przemysłowego x86, aby stworzyć algorytm przetwarzania obrazu o wysokiej mocy obliczeniowej.

Dane techniczne
Jako “silnik” kamery został wybrany ARBOR EmCORE-i89M2, który posiada 2 złącza USB 3.0 do połączenia z kamerą 3.0; procesor Intel® Skylake Quad Core i7-6822EQ oraz złącze Gigabit Ethernet z szybką prędkością transmisji obrazów i danych. Zaletą EmCORE-i89M2 jest także szeroki zasięg temperatur, w których może pracować, sięgający od -40 do 85 °C. Dodano także radiator oraz powłokę zabezpieczającą. Dodatkowym atutem tego wyboru jest kompaktowy rozmiar równy 3.5’’ oraz wygodne okablowanie.

Główne elementy:
  • Przylutowany 6th Generacji Intel® Core™ i5-6442EQ/ i7-6822EQ
  • Dwa porty Gigabit Ethernet
  • HDMI, DisplayPort i LVDS
  • Zintegrowane gniazdo micro SIM Socket do telekomunikacji mobilnej
  • Szeroki zakres temperatury pracy: -40 ~ 85ºC

Źródło: ARBOR Technology

prasa i literatura branżowa