Logowanie

nie pamiętam hasła

Jesteś firmą i nie posiadasz konta?
Zdobądź dostęp do funkcji serwisu:

  • wizytówka
  • artykuły
  • wydarzenia
  • produkty
  • zapytania ofertowe
  • newsletter

Partnerzy serwisu

Oko robota - kamera inteligentna EyeCheck od EVT

Obecnie na całym świecie kilka tysięcy robotów jest wykorzystywanych w operacjach opakowania, lutowania, klejenia, powlekania, itp. Liczba zastosowań nieustannie rośnie. Roboty wyposażone są w kamery - głównie inteligentne, których przykładem może być kamera inteligentna z serii 1000 EyeCheck. W związku ze znaczącym i bardzo dynamicznym rozwojem w dziedzinie przetwarzania obrazu, dostępne są systemy wizyjne coraz bardziej wydajne i łatwe w obsłudze - co sprawia, ze obszar ich zastosowań w przeróżnych aplikacjach przemysłowych cały czas wzrasta.
09:07
Dodał: Redakcja Serwisu (1)

Obecnie na całym świecie kilka tysięcy robotów jest wykorzystywanych w operacjach opakowania, lutowania, klejenia, powlekania, itp. Liczba zastosowań nieustannie rośnie. Roboty wyposażone są w kamery - głównie inteligentne. W związku ze znaczącym i bardzo dynamicznym rozwojem w dziedzinie przetwarzania obrazu, dostępne są systemy wizyjne coraz bardziej wydajne i łatwe w obsłudze  - co sprawia, ze obszar ich zastosowań w przeróżnych aplikacjach przemysłowych cały czas wzrasta. Idealnym rozwiązaniem może być zastosowanie kamery inteligentnej z serii EyeCheck 1000 od EVT. 
 
EVT oferuje połączenie inteligentnej kamery i oprogramowania do przetwarzania obrazów - EyeVision . W obudowie aparatu znajdziemy obiektyw (do wyboru 6 mm, 12 mm i 25 mm) oraz zintegrowane oświetlenie (dostępne w różnych kolorach). EyeCheck 1000 jest dostępny w różnych rozdzielczościach, od 782x485 pikseli do 1280x1024 pikseli.
 
System może być stosowany w pozycjonowaniu robotów i w detekcji obiektów. Dodatkowo może być wykorzystywany w personalizowanych aplikacjach do korekcji położenia i montowany na przegubowych robotach.

Obiekty ruchome lub nieporuszające się oświetlane są diodami LED z kamery umieszczonej w  obszarze chwytania robota (bądź na ramieniu robota). Potem następuje pobranie obrazów i przetwarzania pozyskanych danych przez oprogramowanie EyeVision. Program sterujący robotem pobiera współrzędne XY i współrzędne kierunkowe wykrytego obiektu. Dzięki zastosowaniu sprawdzonych algorytmów - EyeVision dostarcza wiarygodnych wyników nawet w wymagających warunkach.

Na tym nie kończy się zastosowanie oprogramowania EyeVision. Pozwala ona również na odczyt kodów, koloru i kontroli powierzchni, śledzenia i pomiaru obiektu.
 
System może być w łatwy sposób konfigurowany i sterowany przez użytkownika za pomocą graficznego interfejsu użytkownika. Opcja programowania drag-and-drop pozwala na łatwe dostosowanie się do różnych obiektów. Komunikacja programu kontroli z zewnętrznym komputerem lub systemu sterowania odbywa się np. przez Ethernet lub PROFINET.
 
 


prasa i literatura branżowa