Logowanie

nie pamiętam hasła

Jesteś firmą i nie posiadasz konta?
Zdobądź dostęp do funkcji serwisu:

  • wizytówka
  • artykuły
  • wydarzenia
  • produkty
  • zapytania ofertowe
  • newsletter

Partnerzy serwisu

Podwodny robot stworzony dla misji związanych ze środkami zapobiegawczymi min

Nowy tele-operacyjny system robotyczny może ochronić przemysł morski przed niebezpiecznymi wybuchami w wodzie.

12:42
Dodał: Redakcja Serwisu (1)

Grupa RE2 Robotics będzie kontynuować pracę nad technologią DM2S (Dexterous Maritime Manipulation System) dzięki otrzymaniu 2.5 milionów dolarów od Agencji ds. badań morskich.

Dzięki wyposażeniu w technologię DM2S marynarka będzie zdolna do przeprowadzania autonomicznych operacji rozbrojenia min morskich.

W następnej fazie programu RE2 Robotics ulepszy swój prototyp z podwójnym ramieniem do użycia w głębokich wodach oceanu. Aby umożliwić operacje autonomiczne, firma zastosuje również systemy wizyjne oraz algorytmu uczenia maszynowego. Ostatnio RE2 wspominała, że zamierza zintegrować system z podwodnymi pojazdami, które mogą nawigować autonomicznie.

„W pierwszej fazie projektu z sukcesem stworzyliśmy zwinny podwodny system robotyczny, który z powodzeniem za pomocą tele-operacji funkcjonuje w środowisku oceanicznym.” – mówi Jorgen Pedersen, dyrektor i CEO RE2 Robotics.

„To dodatkowe wsparcie pieniężne pozwoli naszemu zespołowi do większej ekspansji i dodaniu nowych możliwości ramionom robotycznym, które będą przeprowadzać w jeszcze głębszej wodzie całkowicie autonomicznie. Oprócz tego zaawansowana technologia pozwoli nam dodać możliwości wykorzystywane komercyjnie takie, jak inspekcja podwodna czy konserwacja w przemyśle ropy i gazu.”

RE2 Robotics zauważa, że podczas gdy większość robotycznych systemów podwonych jest napędzana hydraulicznie, MDSM bazuje na energooszczędnym systemie elektromechanicznym, który pozwala na przeprowadzanie dłuższych operacji oraz zadania interwencyjne w przypadku przestoju.

„Wraz z rozwojem pierwszego prototypu MDMS stworzyliśmy kompaktowy, lekki system wraz z szczelnym, neutralnym designem, który został z sukcesem przetestowany na Pacyfiku.” – mówi Jack Reinhart, wice dyrektor zarządzania projektem.

„Czekamy na ulepszenie tego systemu poprzez dodanie lepszej funkcjonalności na dużych głębokościach w tym integrację nowych podwodnych pojazdów i systemów wizyjnych.”

 

Źródło: Vision Systems Design

 

prasa i literatura branżowa