Logowanie

nie pamiętam hasła

Jesteś firmą i nie posiadasz konta?
Zdobądź dostęp do funkcji serwisu:

  • wizytówka
  • artykuły
  • wydarzenia
  • produkty
  • zapytania ofertowe
  • newsletter

Partnerzy serwisu

Firma Tesin zaprojektowała Cyclocam z myślą o wygodnej inspekcji procesów cyklicznych. Podobnie jak inne szybkie kamery Cyclocam wykonuje tysiące zdjęć na sekundę. Ale ma przewagę, gdyż może pominąć cykle nieciekawe i wyświetlić tylko interesujące części. I wszystko to bez użycia komputera czy nawet zasilania sieciowego.
13:40
Dodał: Info Administracja
Podczas produkcji i pakowania wiele firm używa maszyn pracujących z wysokimi szybkościami, które wykonują wielką ilość krótkich, powtarzających się ruchów.

tesin_campina-camera_090211_102___250Podczas tych szybkich cykli mogą pojawić się różnego rodzaju błędy w funkcjonowaniu. Skutkuje to tym, że część produkowanych towarów jest nieodpowiednia użytkowania i  do dalszej sprzedaży. Błędy w funkcjonowaniu mogą  doprowadzić nawet do zablokowania linii produkcyjnej, co wiąże się z tymczasowym wyłączeniem jej z produkcji. W obu przypadkach firma może ponieść znaczne straty.

Ponadto, kolejne cykle maszyn mogą pracować poniżej ich poziomu optymalnego. Konsekwencji niedokładnego wykonywania operacji może być poprawianie operacji w kolejnych cyklach. To często skutkuje stratami dziesiątek sekund w przeliczeniu na sztukę. Jeśli rozważymy to globalnie dla dużej ilości produkowanego towaru, niedokładności nieoptymalnej pracy będą generowały znaczne straty ekonomiczne.Obecnie stosowane sposoby analizowania błędów podczas produkcji opierają się na metodzie „prób i błędów”, co jest bardzo dalekie od ideału. W rezultacie problem jest lepiej lub gorzej rozwiązany, ale prawdziwa przyczyna pozostaje nieznana.Najlepszą metodą diagnozowania błędów jest obejrzenie pracy w zwolnionym tempie. Umożliwia to dokładne studiowanie problemu.

Szybkie kamery dostępne obecnie na rynku nie są dostosowane do analizy błędów. Jedynym wyjątkiem jest szybka kamera inspekcyjna Cyclocam.


Sprytny mechanizm akwizycji, zastosowany w tej kamerze polega na nagrywaniu tylko najbardziej interesujących fragmentów cyklu i odfiltrowaniu pozostałych fragmentów. Interesujące fragmenty mogą być obserwowane natychmiast w zwolnionym tempie na ekranie kamery. Operator wprowadza/definiuje w kamerze nominalną częstotliwość cyklu maszyny, a potem kamera automatycznie odtwarza cyklicznie te same wybrane partie cyklu w zwolnionym tempie, umożliwiając użytkownikowi wygodną i szybką wizualną ocenę obserwowanego procesu.

Obserwacja procesu w czasie rzeczywistym oznacza, że fragment pełnego cyklu może być wyświetlony w zwolnionym tempie podczas każdego cyklu poprzez wyświetlenie zdefiniowanej szczeliny czasowej każdego cyklu. Jest to fundamentalna różnica w stosunku do zwykłych kamer szybkich w których odtwarzanie i ocena w zwolnionym tempie jest możliwa dopiero po nagraniu.

cyclocamcycles_comparison_450

Z kamerą Cyclocam analiza jest możliwa podczas obserwacji pracy maszyny. Kamera jest umieszczona na maszynie, zaś procesy mogą być obserwowane bezpośrednio na ekranie LCD kamery. Z tradycyjną szybką kamerą proces jest znacznie bardziej skomplikowany. Wszystkie obrazy muszą być sfotografowane, zapamiętane, a następnie przefiltrowane tak, aby można je było obejrzeć na ekranie komputera. Jest to możliwe dopiero po nagraniu.
 

Dystrybutorem kamer Cyclocam w Polsce jest firma AVICON Advanced Vision Control


prasa i literatura branżowa