Logowanie

nie pamiętam hasła

Jesteś firmą i nie posiadasz konta?
Zdobądź dostęp do funkcji serwisu:

  • wizytówka
  • artykuły
  • wydarzenia
  • produkty
  • zapytania ofertowe
  • newsletter

Partnerzy serwisu

Kontrola jakości gwintu wewnętrznego śruby z EyeVision

Niektóre części i elementy stanowią wyzwanie dla kontroli jakości z powodu trudno dostępnej geometrii jak na przykład otwory z gwintem. Do pomiaru takich części zastosowanie znajduje cyfrowe przetwarzanie obrazu. EyeVision bada jakość wyrobu takich elementów i sprawdza, czy gwint nie ma np. uszczerbków.
11:34
Dodał: Redakcja Serwisu (1)

EVT to szybka i niezawodna inspekcja wad i nieprawidłowości. Jej podstawą jest szerokokątny obiektyw, dzięki któremu jest możliwe odtworzenie odwiertu z zewnątrz. Nie jest potrzebne zagłębianie się w otwór. Oznacza to także dużą zaletę w szybkości inspekcji. Szczególnie w porównaniu z metodami endoskopii , na których opierają się powszechne systemy inspekcji wizyjnej. Dodatkowe pasujące oświetlenie a także użycie oprogramowania EyeVision sprawia, że kontrola jakości jest jeszcze prostsza.

Rdzeniem systemu inspekcji jest kamera w połączeniu z oprogramowaniem EyeVision przetwarzającym obraz. Ocena gwintu wewnętrznego śruby przeprowadzana z tym oprogramowaniem bada, czy otwór nie jest zanieczyszczony odłamkami i częściami, sprawdza komplementarności gwintu oraz wykrywa uszkodzenia i nadmiarowość gwintu. EyeVision oferuje interfejs użytkownika dla szerokiego zakresu obrazów i zadań, a także znaczne przystosowanie do danych aplikacji. Użytkownik może dostosowywać algorytmy badania bez umiejętności programistycznych za pomocą funkcji drag&drop i przyjaznemu interfejsowi. EyeVision posiada także specjalną komendę służącą do inspekcji gwintu, która sprawia, że programowanie takiej aplikacji jest jeszcze prostsze.

Oświetlenie stanowi wyzwanie, ponieważ standardowe produkty nie spełniają wymagań takiej aplikacji. Z tego powodu EVT używa specjalnego oświetlenia od Opto Engineering, dzięki któremu jest możliwe oświetlenie wywierconego otworu.

Opisany system znajduje zastosowanie do otworów o długości do trzykrotności średnicy oraz może być też użyty do otworów o średnicy zaledwie 0.5 mm.

Źródło: evt.eyevision-web.com


prasa i literatura branżowa