Logowanie

nie pamiętam hasła

Jesteś firmą i nie posiadasz konta?
Zdobądź dostęp do funkcji serwisu:

  • wizytówka
  • artykuły
  • wydarzenia
  • produkty
  • zapytania ofertowe
  • newsletter

Partnerzy serwisu

Nowy sensor wizyjny BS40 zwiększa swoje możliwości!

Wenglor pragnie zaprezentować Państwu udoskonalony sensor wizyjny BS40!
W czasie, kiedy na świecie odbywają się największe targi branżowe, Wenglor przedstawia nowy, udoskonalony sensor wizyjny BS40! 
13:35
Dodał: Redakcja Serwisu (1)
Wielu z ponad 50,000 zadowolonych klientów firmy Wenglor z różnych branż, poznało możliwości i zalety stosowania sensorów wizyjnych. W latach 2006-2007  nasze sensory wizyjne sprawdziły się w ponad 4000 aplikacjach w 35 krajach na całym świecie. Teraz klienci odwiedzający tragi mają możliwość zapoznania się z nowym, udoskonalonym sensorem wizyjnym BS40 oraz poznania nowych możliwości, jakie daje kompleksowa oferta firmy Wenglor. 

Sensor wizyjny wenglor

Sensor wizyjny firmy Wenglor oferuje szybką i pewną analizę obrazu, zintegrowaną w jednym urządzeniu. 

Matryca, obiektyw, oświetlenie oraz moduł analizy obrazu znajdują się w kompaktowej obudowie, a dodatkowym atutem jest automatyczny auto-focus. Sensor oferuje 5 funkcji przetwarzania obrazu, które można ze sobą łączyć, co daje możliwość rozpoznawania obiektów bez względu na ich orientację oraz położenie w polu widzenia sensora.Wbudowana funkcja filtracji pozwala na wyeliminowanie wpływu otoczenia oraz uwypuklenie interesujących szczegółów badanego obiektu.

Sensor posiada funkcję zapisywania obrazów kontrolnych na dysku twardym komputera PC, co stwarza możliwość kontroli elementów uznanych za wadliwe. Sensor wizyjny wenglor  wyposażony jest w 3 programowalne wyjścia oraz 2 wejścia. Wersja z kolorowym procesorem obrazu daje możliwość rozpoznawania charakterystycznych części obrazu na podstawie ich koloru, sensor wyposażony w procesor monochromatyczny jest z kolei szybszy i potrafi rozróżnić jeszcze mniejsze elementy.

Nowy – Idealny do szybkich aplikacji

Zastosowanie nowej technologii akwizycji obrazu „Global Shutter” pozwala wszystkim czterem typom sensora wizyjnego uzyskać ostry, stabilny obraz przemieszczających się na linii produkcyjnej przedmiotów. Obraz nie jest już zapamiętywany linia po linii, co w wyniku ruchu przedmiotu powodowało pochylenie obrazu przedmiotu, „Global Shutter” zapamiętuje całość w jednej chwili. W rezultacie otrzymany obraz jest ostry i stabilny, co znacznie ułatwia jego przetwarzanie oraz zwiększa szybkość pracy sensora. 

Ostry obraz – Automatycznie

Nie tylko procesor obrazu został ulepszony. Jeśli na linii produkcyjnej występują różne partie materiału różniące się odległością od czoła sensora, nowy sensor wizyjny szybko i dokładnie dostroi obraz sprawdzanego obiektu. Dzięki funkcji auto-focus sensor wizyjny wenglor zapewni szybko ostry obraz po jednym naciśnięciu myszki

Jeszcze szybsza konfiguracja sensora

Po automatycznym ustawieniu ostrości, końcowa konfiguracja sensora wizyjnego nie sprawia trudności. Obszar zainteresowania można szybko i łatwo określić za pomocą intuicyjnego oprogramowania. Ustawienie odpowiedniego filtra pozwala na pełne wykorzystanie dostępnych algorytmów przetwarzania obrazu. Sensor może sprawdzać kształt, kolor bądź ilość pikseli w obrazie po filtracji. Istnieje także możliwość porównania badanego obiektu z wcześniej zapamiętanym wzorcem.

Idealne oświetlenie

Oczywiście nowy sensor wizyjny wenglor oferowany jest z szeroką gamą oświetlaczy pozwalających na idealne doświetlenie każdej aplikacji. Wbudowany kontroler, daje możliwość spełnienia wszystkich wymagań dotyczących oświetlenia. Czas ekspozycji oraz jasność diod LED mogą być precyzyjnie regulowane. Wszystkie cztery diody mogą być indywidualnie włączane lub wyłączane, a użytkownik może wybrać ciągły, bądź przerywany tryb pracy oświetlenia. Ponadto, wenglor zapewnia bardzo szeroką gamę dodatkowych, zewnętrznych oświetlaczy światłem odbitym lub przechodzącym, rozproszonym lub skupionym. Światło rozproszone zapewnia jednolite oświetlenie obiektu, skupione gwarantuje bardzo dobry kontrast. Oświetlacze dostępne są w różnych obudowach i typach. Mogą emitować światło białe, czerwone, zielone mogą pracować w podczerwieni IR oraz ultrafiolecie UV, spełniając wszelkie wymagania Twoich aplikacji.

Wszystkie oświetlacze wyposażone są w diody LED, które charakteryzują się długim okresem pracy, są odporne na uderzenia i wibracje oraz nie nagrzewają się.

Podsumowanie

Wenglor oferuje szeroką gamę sensorów wizyjnych, które wraz z wieloma rodzajami dodatkowego oświetlenia, pozwalają rozwiązać najbardziej złożone aplikacje naszych klientów .

wenglor sensoric Polska Sp. z o.o.
ul. Słomiana 25/2
01-353 Warszawa


Źródło: Wenglor 

prasa i literatura branżowa