Logowanie

nie pamiętam hasła

Jesteś firmą i nie posiadasz konta?
Zdobądź dostęp do funkcji serwisu:

  • wizytówka
  • artykuły
  • wydarzenia
  • produkty
  • zapytania ofertowe
  • newsletter

Partnerzy serwisu

SICK Inspector PIM60 URCap - oczy dla twojego cobota

Firma SICK we współpracy z Universal Robots opracowała podstawowy system sterowania cobotów z wykorzystaniem systemu wizyjnego (vision-guided cobot system) dedykowany do aplikacji pick&place, kontroli jakości i pomiarowych. 
08:28
Dodał: Redakcja Serwisu (1)
SICK Inspector PIM60 2D jest łatwo konfigurowalnym, kompaktowym czujnikiem wizyjnym do szybkiego pozycjonowania, kontroli i pomiarów, z elastyczną optyką i zintegrowanym oświetleniem (IR / White / UV). Dzięki integracji czujników z robotami Universal Robots UR3, UR5 lub UR10, firma SICK opracowała elastyczny system sterowania cobotów z wykorzystaniem systemu wizyjnego - Inspector PIM60 URCap, który można zaprogramować i skonfigurować z minimalnym nakładem czasu i bez większego wysiłku, bez potrzeby korzystania z oddzielnego komputera czy specjalistycznego oprogramowania.

Dzięki SICK Inspector PIM60 URCap robot zyskuje dodatkowy zmysł wzroku. Od teraz robot może pobierać losowo ułożone obiekty, jak również kontrolować i mierzyć obiekty przed ich pobraniem. Ze względu na to, że system nie wymaga doświadczenia w programowaniu na wysokim poziomie, jest idealnym "satrtowym" rozwiązaniem tam, gdzie istnieje potrzeba wprowadzenia robotyki sterowanej wizyjnie (ang. vision-guided robotics) na linii produkcyjnej, nawet na małą skalę.

Oprogramowanie kamery prowadzi użytkownika przez proces konfiguracji i kalibracji urządzenia, w oparciu o sprawdzone oprogramowanie SOPAS. Dlatego opracowanie skutecznego algorytmu sterowania jest proste nawet dla początkującego użytkownik w zakresie sterowania robotami 2D. Ci bardziej doświadczeni z pewnością docenią bezpośredniość i prostotę procedur konfigurowania i zmiany parametrów, a także możliwości współpracy z cobotami za pośrednictwem SICK Inspector PIM60 URCap. 

SICK Inspector PIM60 URCap to łatwa integracja systemu wizyjnego z UR. Standardowe konfiguracja, np.: jak zmiana zadania czy punktów pobierania, kalibracja i ustawienie parametrów wizyjnych, może być wykonywane bezpośrednio z teach-pendanta robota, co znacząco upraszcza sterowanie i integrację systemu. Bardziej zaawansowane operacje, takie jak inspekcja wizyjna, pomiar wymiarów, mogą być obsługiwane z poziomu oprogramowania SOPAS -  standardowego zestawu narządzi konfiguracyjnych SICK.

źródło: SICK

prasa i literatura branżowa