Logowanie

nie pamiętam hasła

Jesteś firmą i nie posiadasz konta?
Zdobądź dostęp do funkcji serwisu:

  • wizytówka
  • artykuły
  • wydarzenia
  • produkty
  • zapytania ofertowe
  • newsletter

Partnerzy serwisu

System monitorowania wizyjnego wraz z dodaną inteligencją – zbliżenie na BriefCam Video Content Analytics Platform

Można powiedzieć, że monitorowanie video stało się ofiarą własnego sukcesu. Kiedyś jego rola była bardzo prosta. Kamery były instalowane w odpowiednich miejscach, a operatorzy stale czuwali nad obrazem przez nie przesyłanym. Jeśli stało się coś niepokojącego lub groźnego, operator reagował przez włączenie alarmu albo w inny sposób. Oprócz tego systemy były też znacznie mniejszych rozmiarów, bo nie miały aż tylu możliwości technologicznych i programowych. Obecnie systemy są większe, ale również mają bardziej kompleksowe rozwiązania. Są w stanie rejestrować większą ilość danych, które są przydatne dla końcowego użytkownika, nawet jeśli nie powodują wystąpienia alarmu. Minusem jest to, że trudniej jest znaleźć właściwą informację, gdy danych jest tak dużo. W tym zakresie pomagają inteligentne platformy do analizy video, dzięki którym znalezienie i użycie potrzebnej informacji staje się prostsze, szybsze i mniej pracochłonne.

10:48
Dodał: Redakcja Serwisu (1)
BriefCam to platforma do inteligentnego i wszechstronnego analizowania video, która dostarcza innowacyjne możliwości diagnostyczne, które pozwalają końcowemu użytkownikowi do szybkiego i efektywnego znajdowania, analizowania i działania w czasie rzeczywistym i na żądanie. Dzięki sztucznej inteligencji, uczeniu maszynowemu, zaawansowanej detekcji, identyfikacji i klasyfikacji obiektów operatorzy mogą implementować zaawansowane przetwarzanie i filtrowanie obiektów oraz śledzenie znaczników, ustawiać alarmowanie w czasie rzeczywistym, zrozumieć linię czasu i tendencje aktywności.
Działanie BriefCam można podzielić na trzy działy:
- Przegląd (review) – używany do badania danych już zarejestrowanych, zaawansowanego przeszukiwania ich, filtrowania za pomocą pozyskanych i połączonych metadanych, organizacja zasobów video.
- Reakcja (respond)  – używany do stworzenia alarmów opartych na czynnościach, obiektach lub scenariuszach wykrytych w obrazie „na żywo”.
- Badanie (research) – używany do wizualizacji, oceny i porównania połączonych filmów w celu wykrycia tendencji, ułożenia strategii biznesowej, ocenienia działalności i zdefiniowania ochrony i procedur operacyjnych.
 
Źródło: benchmarkmagazine.com
 

prasa i literatura branżowa