Logowanie

nie pamiętam hasła

Jesteś firmą i nie posiadasz konta?
Zdobądź dostęp do funkcji serwisu:

 • wizytówka
 • artykuły
 • wydarzenia
 • produkty
 • zapytania ofertowe
 • newsletter

Partnerzy serwisu

Międzynarodowi przedstawiciele z branży przemysłowych systemów wizyjnych na AUTOMATE 2017

Już za niecałe dwa tygodnie, w dniach 03-06 kwietnia w Chicago odbędą się, targi AUTOMATE 2017. Jak co roku, targi zgromadzą setki wystawców z całego świata specjalizujących się w technologiach i rozwiązaniach automatyki, robotyzacji, sterowania ruchem, czujników, montażu, w tym również licznych przedstawicieli branży przemysłowych systemów wizyjnych. 
13:33
Dodał: Redakcja Serwisu (1)

Wśród szerokiej gamy prezentowanych najnowszych rozwiązań automatyki, nowoczesnych i innowacyjnych technologii nie zabraknie również tych związanych z wizją maszynową.

Jednym z przedstawicieli  branży wizyjnej, którzy na AUTOMATE 2017 zaprezentują nowości produktowe, będzie EVT Eye Vision Technology - producent  oprogramowania dedykowanego do przemysłowych systemów wizyjnych, dostawca kamer inteligentnych, czujników wizyjnych oraz niezawodnych komponentów wizyjnych. Produkty EVT, które cechuje intuicyjność obsługi, łatwość programowania i integracji, wszechstronność oraz elastyczność, stosowane są w wielu gałęziach przemysłu. Jakie nowości zaprezentuje EVT?

 • Skaner EyeScan AT 3D wykorzystujący technologię niebieskiego lasera, która pozwala na uzyskanie bardzo wysokiej dokładności. Bardzo szybki, dedykowany jest do skanowania powierzchni metalowych oraz skomplikowanych elementów.
 

Skaner EyeScan AT 3D od firmy EVT
 • Oprogramowanie EyEVision 3D with Pin-Inspection do przetwarzania obrazów, które  zostało wyposażone o nowe funkcje pozwalające na inspekcję pinów w małych podzespołach elektronicznych. Nowe narzędzia umożliwiają pomiar wymiarów i tolerancji, poprawność osadzenia pinów oraz wykrycie wad.
 

  

Oprogramowanie EyEVision 3D z narzędziem do wykrywania pinów w podzespołach elektronicznych od firmy EVT
 • Czujnik EyeSens ProfileInspect do pomiaru i monitorowania przekroju profili i rur wykonanych z metalu, tworzywa sztucznego lub gumy w trakcie procesu produkcyjnego.
 

Czujnik EyeSens ProfileInspect do pomiaru i monitorowania przekroju profili i rur od firmy EVT
 • Wszechstronne narzędzie do przetwarzania obrazu EyeVision Object Detection, dedykowane do rozpoznawania obiektów, bez względu na położenie i orientację.


Podczas tegorocznej edycji targów ponownie swoje produkty dedykowane wizji maszynowej oraz do zastosowań naukowych przedstawi firma Ximea - producent wielofunkcyjnych, kompaktowych kamer wykorzystujących nowoczesne szybkie interfejsy odczytu. Warte uwagi będą:

 • Kamery typu C z USB 3.1 oraz wyposażone w najnowsze matryce CMOS Sony Pregius™ - dorównujące matrycom CCD do zastosowań naukowych (KAI-4070 i KAI-8052).
 • Pierwsze na świecie kompaktowe kamery z wbudowaną matrycą sCMOS, wykorzystywane do zadań naukowych.
 • Nowe modele z serii kompaktowych hiperspektralnych xiSPEC.
 • Modele kamer PCI Express Gen3 zapewniającą przesył danych z predkością 64Gb/s (o rozdzielczości 12Mpx i 330 fps oraz 1.1 Mpx i 3,500+ fps)
 • Seria xSWITCH umożliwiająca połączenie wielu interfejsów w jeden interfejs high speed.
 • xAP - platforma dedykowana do aplikacji mobilnych, np.: dronów.      
 

Seria kamer hiperspektralnych xiSPEC od Ximea


Nowe produkty zaprezentują również:
Basler - producent kamer cyfrowych wykorzystywanych w automatyzacji procesów produkcyjnych firma zastosowaniach medycznych i naukowych  oraz aplikacjach kontroli ruchu, przedstawi serię produktów PowerPack for Embedded Vision oraz 12 nowych modeli z rodziny wydajnych, tanich i kompaktowych kamer ACE z matrycami  IMX250, IMX252, IMX264 i IMX265 od Sony a także nowe obiektywy 1'' dedykowane do kamer  ACE z sensorami 5MP PYTHON lub 4MP CMOSIS.

Serię produktów PowerPack for Embedded Vision od Basler
SICK - producent kamer i czujników wizyjnych 2D i 3D szeroko stosowanych w aplikacjach pomiaru, rozpoznawania lokalizacji, inspekcji i identyfikacji, zaprezentuje serię czujników wizyjnych 3D TriSpector1000 zaprojektowaną specjalnie do aplikacji inspekcji wizyjnej 3D. Czujniki w obudowie IP67 przystosowane są do pracy w wymagających warunkach przemysłowych, wykorzystują triangulację laserową (czerwone światło lasera), umożliwiają pozyskanie 2 tys. profili w ciągu sekundy, z których następnie budowany jest obraz 3D. Czujniki wyposażone zostały również we wbudowane narzędzia analizy obrazu 3D oraz interfejs GigE do przesyłu danych.
 

Seria czujników wizyjnych 3D TriSpector1000 od SICK

Adlink zaprezentuje nowy konkurencyjny produkt: inteligentną kamerę typu ready-to-go NEON-1021-M stworzoną we współpracy z międzynarodowym producentem oprogramowania wykorzystywanego w systemach wizyjnych MVTec. Kamera jest wyposażona w procesor Intel® Atom™ E3845 oraz intuicyjne i łatwe w obsłudze oprogramowanie MVTec MERLIC.

 

Inteligentna kamera ready-to-go NEON-1021-M od Adlink z oprogramowaniem MERLIC od MVTec

SensoPart jako dostawca czujników w swojej ofercie posiada również czujniki wizyjne łatwe w konfiguracji i dorównujące funkcjonalnościami systemom wizyjnym. Na stoisku targowym odwiedzający będą mogli zapoznać się z serią czujników wizyjnych VISOR wyposażonych w nową funkcję Multishot. Innowacyjna technologia oświetleniowa poprzez wyraźne wyróżnienie konturów umożliwia wykrywanie zmian w profilu wysokości badanego przedmiotu - wykrywanie wgłębień i wypukłości. Dzięki temu można łatwo odczytać wypukłe lub wklęsłe znaki w aplikacjach OCR i OCV, detekcję uszkodzeń jak wgłębienia i zarysowania, wykrywanie np.: obecności kleju na powierzchni. Profil wysokości tworzony jest na podstawie 4 pojedynczych zdjęć wykonanych przy oświetleniu pod różnym kątem.

 

Czujnik wizyjny VISOR z funkcją Multishot od SensoPart

Najnowsze produkty z oferty kamer obrazowych oraz liniowych zademonstruje JAI - producent wydajnych kamer przemysłowych z matrycami CMOS i CCD. Trzy nowe modele z serii GO  idealne do aplikacji wykorzystujących roboty, UAVs oraz innych - GO-2400-USB, GO-5101-PMCL, GO-5100-USB.
Użytkownicy zainteresowani kamerami liniowymi, będą mieli okazję zapoznać się z możliwościami nowego modelu kamery monochromatycznej Sweep SW-4000M-PMCL o rozdzielczości 4K, częstotliwości skanowania 200 kHz.

Kamera GO-2400-USB z serii GO od  firmy Jai

Datalogic - światowy lider w dziedzinie automatycznego przechwytywania danych i automatyki przemysłowej - przedstawi rozwiązania do identyfikacji i czytania kodów kreskowych, narzędzia do rozpoznawania obiektów i wzorów, technologie znakowania laserowego na przykładzie DL-Axist™ PDA, wytrzymały i przenośny czytnik PowerScan™ oraz czujnik 2D Matrix 120™ przystosowany do warunków przemysłowych.

Opto Engineering - producent szerokiej gamy nowoczesnych, zróżnicowanych technologii wizyjnych, jak kamery, oświetlenie, elementy optyczne i obiektywy oraz gotowe systemy wizyjne zademonstruje oprogramowanie Vision System Design oraz serię ultra kompaktowych obiektywów oraz oświetlaczy Core.

Ciekawym produktem będzie seria FLEXPOINT MVstereo od Laser Components. Jest to seria laserów wykorzystywanych w stereo wizji maszynowej 3D. Technologia polega na projekcji chmury losowych 33 tys. punktów. Wymiary obiektu zostają wyznaczone na podstawie pozycji punktów z wykorzystaniem dwóch kamer ustawionych pod różnym kątem.

Technologia FLEXPOINT MVstereo od Laser Components

North Coast Technical - dostawca kamer przemysłowych, framegrabber'ów i płytek procesowych, oprogramowania i gotowych systemów wizyjnych - zaprezentuje możliwości skanowania 3D oraz detekcji wad z użyciem technologii od Matrox Imaging.

Nie sposób wymienić wszystkich czołowych czołowych producentów i dystrybutorów branży wizyjnej, którzy będą obecni w tegorocznej edycji targów. Na AUTOMATE 2017 nie zabraknie również:

 • Cognex Corporation (NASDAQ: CGNX) - światowy lider w branży maszynowych systemów wizyjnych,
 • Allied Vision - dostawca systemów do zastosowań w inspekcjach przemysłowych, medycznych i naukowych oraz aplikacjach monitorowania ruchu i w wielu innych zastosowań,
 • Baumer - producent elementów automatyki w tym komponentów dedykowanych wizji maszynowej,
 • FLIR - dostawca rozwiązań termowizyjnych,
 • Keyence,
 • VISICS - producent zintegrowanych systemów wizyjnych, które cechuje wysoka precyzja, wydajność i niezawodność oraz wykorzystanie interfejsu Ethernet, pozwalające na eliminacje potrzeby stosowania szafy sterowniczej i redukcję okablowania nawet o 90 %,
 • ViSCO Technologies USA - dostawca systemów wizyjnych,
 • Matrix Design dostarczające gotowe rozwiązania w zakresie wizji maszynowej,
 • National Instrument - posiadające w ofercie szerokie zakres komponentów optycznych i obiektywów oraz systemów wizyjnych,
 • Z-LASER - producent systemów laserowych do zastosowań przemysłowych, medycznych i laboratoryjnych. W swojej ofercie posiada szeroki zakres oświetlenia, elementów optycznych i obiektywów, czujników i zintegrowanych systemów wizyjnych.


AUTOMATE 2017 to również idealna okazja do zaprezentowania trendów w dziedzinie nowoczesnych technologii oświetleniowych dedykowanych systemom wizyjnym.

Szeroką gamę oświetlaczy, sterowników i komponentów wizyjnych zaprezentuje Advanced illumination -  producent oświetlenia dedykowanego do różnorodnych aplikacji kontroli wizyjnej i wykorzystywanych w zastosowaniach przemysłowych. AI zaprezentuje rodzinę oświetlaczy LED EuroBrite - za ochroną IP67, przeznaczonych do stosowania w aplikacjach do 1 metra pod wodą.
 

Oświetlacz LED z serii EuroBrite od Advanced illumination

Ciekawym produktem oferowanym przez firmę Machine Vision Lighting będzie oświetlacz Solid Angle o zmiennym natężeniu światła, który wprowadzi rewolucję w wizualnej inspekcji powierzchni metalowych i błyszczących.

Smart Vision LIghts - lider w projektowaniu, inżynierii i wytwarzaniu oświetlaczy LED najwyższej jakości ale również filtrów optycznych i dedykowanych systemów wizyjnych - spośród szerokiej gamy swoich produktów zaprezentuje na targach oświetlacze liniowe LCHP, LM45 oraz kompaktowe LM75, oświetlacze typu backlight z serii LLPX i LLPX-H oraz oświetlacze dyfuzyjne pierścieniowe. Producent oferuje złącza, okablowanie, oświetlacze oraz komponenty optyczne i obiektywy dedykowane do zastosowań optycznych. (zdj)

Firma Polytec - dystrybutor Spectrum Illumination producenta wysokiej mocy oświetlenia LED w wizji maszynowej - zaprezentuje serię oświetlaczy LATAB.

Na targach swoje stoisko będzie miała również firma Optotune, która w ofercie posiada elementy optyczne dedykowane do aplikacji przemysłowych kontroli jakości, pakowania, czytania kodów kreskowych, robotyzacji oraz obrazowania 3D oraz firma Schneider Optics, producent wysokiej klasy obiektywów do zastosowań w wizji maszynowej i innych aplikacjach przetwarzania obrazu.

Bogata oferta Wystawców na Automate 2017 zapewni odwiedzającym targi szeroką gamę nowych informacji o produktach i rozwiązaniach w branży systemów wizyjnych.


prasa i literatura branżowa